Тисячолітній собор у Каневі опинився у власності Московського Патріархату - митрополит ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Успенський собор у Каневі, що збудований 1144 року князем Всеволодом Ольговичем і є пам’яткою культури, опинився у приватній власності Московської Церкви.

Про це, відповідаючи на запитання “Дзвону”, повідомив Митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоан (Яременко).

“Ця споруда як пам’ятка культури та історії вже не у володінні Міністерства культури, а якимось чином опинилась у володінні УПЦ Московського Патріархату, хоча законом це заборонено. І наша Церква апелює до Національного заповідника Тараса Шевченка, щоб він почав дії з повернення цієї пам’ятки у володіння держави. Схожі ситуації ми спостерігали і в інших областях України, однак поки що мені не відомі прецеденти, щоб храми повертались державі”, – наголосив владика Іоан.

Між тим, за словами владики, майнове питання – це найболючіше нині питання переходу Церков з УПЦ МП до ПЦУ.

“Після широкомасштабного вторгнення 45 громад перейшло із московського підпорядкування до Православної Церкви України. Тільки 19 з них зі священиками.

Ми ведемо, звісно, агітацію, щоб громади переходили разом зі священиками, але з різних причин це не завжди відбувається.

Найпроблемніші питання – це майнові, щоб громади, які здійснили перехід, могли користуватись своїм майном, адже як правило церкви будувались за участі громади. Але документально майновий стан буває різним, якимсь чином узаконеними виявляються різні форми, то майно належить управлінню єпархії Московського Патріархату, що зареєстроване в Києві, або ж взагалі в приватній власності священика. Це суперечить законодавству, бо громадська споруда не може належати священику, але храм все одно якимись маніпуляціями був зареєстрований саме так. Цими проблемами має займатись Міністерство юстиції, прокуратура, однак найпростіше рішення – щоб парламент прийняв відповідне рішення про заборону діяльності всіх афільованих із центром у Москві релігійних організацій, митрополії, монастирів, парафій. Тоді все буде вирішуватись значно простіше. А зараз ми очікуємо майнових воєн”, – зазначив митрополит.

Вгорі: Успенський собор у Каневі. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:01
Меру Ірпеня Олександру Маркушину оголосили підозру за незаконний відпочинок закордоном
20:00
Сирість, сніг з дощем: в Україні вдень у п'ятницю 0-11°С
19:10
"Правоохоронці" умисно розвалили справу про розкрадання корисних копалин у Хорольській громаді зі збитками на 244 млн грн
18:04
Юрій Касьянов: Секретна молодіжна зброя
17:05
Железняк: Чекаємо на День "Великого потужного н***я"
16:01
Віктор Кевлюк: Наступна ціль ворога — Костянтинівка
14:01
Прем’єр Іспанії звинувачує техномільярдерів у свідомому підриві демократії за допомогою соцмереж
13:23
Воїна Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, звільнено від кримінальної відповідальності
12:17
Покарання за помилки генералів та офіцерів не повинно руйнувати армію - бригадний генерал Сергій Собко єдиний з генералів, хто заступився за колег
11:02
Посадовиця департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА організувала схему ухилення від мобілізації

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]