Том Купер розповів про пастку, в яку ЗСУ загнали російські А-50 та Іл-22

|
Версия для печатиВерсия для печати

Він припустив, що для ураження двох російських повітряних суден Сили оборони використали не один ЗРК. Це може бути спільна робота Patriot та С-300.

 

ЗСУ вдалося збити російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50, заманивши його у пастку, вважає аналітик Тома Купер, додаючи, що це справа рук українських радарників та ракетників. У коментарі Forbes експерт наголосив, що кілька радарів, розташованих на території тимчасово анексованого Криму, могли бути виведені з ладу під час суботніх ударів Сил оборони, що дозволило придушити радіолокаційне покриття ворога, залишивши вцілілі ракетні батареї на півострові частково сліпими.

Йдеться насамперед про територію на півночі Криму, де місцевість може маскувати українські літаки, БпЛА і ракети.

"Російські командири зробили очевидну, але дурну річ. Вони наказали одному з літаків-радарів А-50У, які зазвичай літають далеко на півдні над Азовським морем, переміститися далі на північ, щоб розширити радіолокаційне покриття над більшою частиною Криму", - переповідає видання прогноз Купера. 

Супутникові знімки вказують на те, що найбільш північний маршрут А-50 проходить над т.о. Бердянськом, який знаходиться в зоні ураження комплексів Patriot. Втім, для удару ЗСУ могли розгорнути й інший ЗРК - С-300. 

"Можливо, що українці розгорнули пускову установку і радар, а також обладнання для енергопостачання одного з трьох своїх ЗРК PAC-2/3 ... у поєднанні з одним зі своїх радарів С-300", - робить припущення Купер. ЗМІ тим часом наголошує, що російські джерела вже повідомляти про те, що перед ураженням А-50 та Іл-22 було зафіксовано активацію раніше невідомої української батареї С-300.

Ймовірно, якраз тоді ця установка працювала в кооперації з Patriot. С-300 могла, наприклад, здійснити первісну підсвітку та провести по траєкторії цілі до розташованої неподалік прихованої батареї Patriot. Після цього американський ЗРК на кілька секунд міг ввімкнути свій радар. 

"Досить довго, щоб отримати власні дані про цілевказівки, але занадто коротко, щоб росіяни змогли надійно засікти її випромінювання і оцінити як загрозу", - пояснює Купер, додавши, що закінчилося все вдалими пусками ракет. 

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]