"Це було місце для заробляння грошей": у Чернігові музейники самотужки прибирають собор після 30-річної оренди упц (мп) (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Бруд і нагар на стінах, сміття в усіх куточках і безлад – у такому стані Спасо-Преображенський собор у Чернігові залишили представники УПЦ МП після 30-річної оренди.

За словами гендиректорки Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Наталії Ребрової, собор доводять до ладу і планують відкрити для відвідувачів як пам’ятку тисячолітньої історії, повідомляє Суспільне.

“Видно лінію. Це вже розчищені поверхневі забруднення, там вони ще не розчищені. За десятки років нашарування на живописі відбулись, за рахунок копоті, пилу, бруду. Багато часу пішло, поки ми підібрали змивку, починаємо з самих слабких, і знаходимо найбільш щадний варіант”, – каже реставратор Олександр Ткач, який разом з колегами вичищає бруд з розпису ХІХ століття.

Бруд і нагар на стінах, сміття в усіх куточках і безлад: в такому стані храм залишився після оренди.

“Просто сміття, яке демонструє їх відношення до української святині. Тут стає зрозуміло для чого їм був храм, вони його не цінували, вони його не любили, вони його спотворювали, це було місце для заробляння коштів”, — говорить Наталія Реброва.

За її словами, крім прибирання, співробітники заповідника розбирають дерев’яні кіоти.

“Московська церква ніколи не цінувала нашої спадщини. І ці конструкції, які були встановлені впритул до стін храму, якому тисяча років, впродовж років псували цей храм. Не давали можливості вентиляції”, – зазначає вона.

Гендиректорка розповідає, у червні хочуть відкрити двері собору для відвідувачів. Проте проводити тут служби поки що не планують.

“Він входить у п’ятірку найдавніших і найвизначніших храмових споруд України. І ми маємо показати його, він сам є пам’яткою нашої тисячолітньої історії. І він буде музеїфікований”, – наголошує директорка.

За словами Ребрової, реставрують та прибирають храм своїми силами співробітники заповідника.

“Звертаюсь до усіх – підприємців, до всіх небайдужих людей: якщо ви бачите необхідність, якщо розумієте необхідність відкриття цього храму і очищення його від цієї московської скверни — допоможіть нам”, — каже Наталія Реброва.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]