ЦПК: Відсутність рішень у топ-справах є ключовою проблемою Антикорсуду. Які причини?
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/antikor%20prokuratura_2.jpg?1683010253)
Затягування з вироками у топ-справах є ключовою проблемою Антикорсуду. і причин для цього декілька.
Про це йдеться в детальному аналізі топ-справ Антикорсуду, зробленому аналітиками Центру протидії корупції на сайті Zn.ua.
Саме судді керують процесом і на них покладено завдання із забезпечення швидкого, повного та неупередженого розгляду справи. Коли провадження перебувають на підготовчій стадії в суді по кілька років, а потім закриваються за строками давності, це передусім проблема суду, вважають експерти ЦПК.
Саме від темпів розгляду справ залежить питання ефективності роботи не лише суду, а й НАБУ та САП. Схоже, далеко не всі судді усвідомлюють цю відповідальність.
Є багато причин відсутності вироків у топ-справах. Одна з ключових - прогалини у законодавстві . Проте на них ніяк не можна списати, наприклад, неспроможність суду за три роки завершити підготовче провадження. На четвертий рік роботи ВАКС стає дедалі очевиднішим, що суд не завжди спроможний ефективно розглядати справи, де кількість учасників становить десятки осіб (а це саме ті справи, які стосуються великих корупційних схем).
«При цьому перспектива розв’язати проблеми із затягуванням розгляду справ законодавчо дуже туманна. Правоохоронний блок в офісі президента і досі курує Олег Татаров. Він у тому числі відповідальний за співпрацю з парламентом і формування законодавчої рамки та змін до Кримінального процесуального кодексу. Хоча Татаров чудово розуміє, які зміни до процесу потрібні для підвищення ефективності при розгляді справ, він у жодному разі не допустить посилення спроможності НАБУ/САП/ВАКС доганяти його і представників чинної влади. Це яскраво засвідчив останній випадок, коли правоохоронний комітет парламенту просто відхилив без обговорення проєкт змін щодо реформування САП, який у тому числі містив низку важливих змін до КПК», — пишуть розслідувачі.
За цих умов саме на суд лягає відповідальність за подолання процесуальних «мишоловок» без сподівання на диво у вигляді змін до законодавства. Адже без вироків саме у топ-справах доцільність існування суду дедалі частіше ставитиметься політиками під сумнів.
В тему:
- Суддя Вовк вийшов за межі повноважень, забравши в НАБУ справу щодо Татарова
- Щоб уникнути затримання, брехливий заступник Єрмака прийшов до НАБУ
- Малюська виконав прохання Зеленського, бо тому не подобаеться розслідування корупції Татарова та Степанова
- Микитась заявив під запис НАБУ, що його махінаціям допомагає заступник голови ОП Олег Татаров
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:52
- Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, -Telegraph
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
- 18:05
- Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
- 17:10
- Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
- 16:54
- Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
- 15:45
- В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
- 14:14
- Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
- 13:35
- Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
- 12:38
- ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
- 12:27
- Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.