У Польщі на три місяці заарештували 20-річного російського хокеїста: можливо, він входив у велику шпигунську мережу

|
Версия для печатиВерсия для печати

30 червня у твіттері генерального прокурора Польщі Збігнєва Зебро з'явився запис: «Російські шпигуни сиплються один за одним! Черговий успіх слідчих прокуратури та агентства внутрішньої безпеки. Схоплено шпигуна, який діяв під маскою спортсмена. Росіянин був професіоналом у клубі першої ліги. Це вже 14 затриманий член шпигунської мережі, яку ми розробляли».

Про це пише novayagazeta.eu.

Твіт польського генпрокурора з'явився о 6.55 ранку. А через три години телеграм-канал Mash написав, що йдеться про 20-річного захисника клубу UKS Zagłębie Sosnowiec Максима Сергєєва, який грав раніше в «Балашихі», «Спартаку» та «Хімках». Польські джерела не називають ім'ям росіянина. Генеральна прокуратура Польщі повідомила, що затриманого доставили до Люблінського відділення Управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією, йому пред'явлені звинувачення за статтями 258, параграф 1 (участь в організованій злочинній групі), та 130, параграф 1 (дії на користь іноземної) Республіки Польща). Покарання передбачає до десяти років позбавлення волі. Затриманого взято під варту — поки що на три місяці.

«Під час слідства, — йдеться у прес-релізі Генеральної прокуратури Польщі, — було встановлено, що затриманий професійний спортсмен клубу першої ліги. У Польщі він провадив діяльність, що включає серед іншого виявлення критичної інфраструктури у кількох воєводствах.

Він інформував своїх замовників про результати розвідки, за що й отримував винагороду. Затриманий громадянин РФ перебуває у Польщі з жовтня 2021 року. У зв'язку з необхідністю забезпечення належного ходу розгляду, реальним ризиком втечі підозрюваного та загрозою суворого покарання прокурор Люблінського відділення Управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією Генеральної прокуратури подав клопотання до суду про застосування запобіжного заходу у вигляді попереднього ув'язнення. Суд повністю погодився з доводами прокурора і, вказавши на високу ймовірність вчинення підозрюваним діянь, в яких його звинувачували, застосував запобіжний захід у вигляді взяття під варту».

За словами представника міністра - координатора спецслужб Станіслава Жаріна, затриманий хокеїст виконував розвідувальні завдання у Люблінському, а й у інших воєводствах. Усіх учасників шпигунської групи (на сьогодні затримано 14 осіб) ідентифіковані як іноземці через східний кордон Республіки Польща. Уся група використовувалася для ведення розвідувальної діяльності, у тому числі для спостереження за залізничними коліями, а також для поширення пропаганди проти НАТО, Польщі та політики польського уряду. Підозрювані, стверджує Жарін, також готували диверсії за дорученням російської розвідки. Спецслужби не відкидають нових арештів у цій кримінальній справі.

Про шпигунську мережу, що складається з росіян та білорусів, які працюють на російську розвідку, у Польщі заговорили у березні. Тоді Агентство внутрішньої безпеки затримало дев'ять осіб за підозрою у розвідувальній роботі на користь Росії. Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Каміньскі на прес-конференції 16 березня говорив, що група проводила моніторинг залізничних колій. У її завдання входило розпізнавання та документування кількості складів, що перевозять зброю в Україну. Крім того, затримані готували диверсії на залізниці, аби паралізувати доставку зброї.

Наступного дня після прес-конференції видання Rzeczpospolitа опублікувало матеріал, у якому з посиланням на власні джерела редакції повідомлялося, що серед дев'яти затриманих немає жодного росіянина — лише громадяни Білорусі та України. Співрозмовник газети стверджував, що громадяни Росії надто впадали б у вічі в умовах війни, і Москва завербувала тих, чия присутність у Польщі не викликає жодних підозр. А державні медіа відразу оголосили затримання полюванням на відьом і назвали імена трьох заарештованих білорусів: Владислав Посмітюха, Марія Медведєва та Микола Москаленко. На провладних телеграм-каналах відразу з'явилися відео, де родичі затриманих білорусів вимагали їхнього звільнення. Павло Медведєв, батько Марії Медведєвої, яка поїхала до Польщі вчитися, казав: «Як може 18-річна дитина займатися шпигунством? Це маячня". Батько Владислава Посмитюхи припустив, що його син, який вирушив до Польщі до своєї дівчини, став заручником «брудної афери» (виявилося, що дівчина якраз та сама Марія Медведєва). Колишня дружина Миколи Москаленка вважає, що Микола є жертвою провокації.

Відомо також, що навесні минулого року було затримано росіян та білорусів. Перший затриманий росіянин, за словами представника міністра — координатора спецслужб Станіслава Жаріна, займався бізнесом у Польщі і був завербований російськими спецслужбами.

За їх завданням він збирав інформацію про польські військові частини, їх кадровий склад та управління, а також про розміщення військ НАТО на території Польщі.

Його затримали 21 березня. А двоє білорусів, затриманих 4 квітня минулого року, працювали не на російську, а на білоруську розвідку та займалися розпізнаванням об'єктів стратегічного та критичного значення для обороноздатності Польщі. 21 та 22 квітня минулого року у Білостоці затримали ще двох підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Білорус та росіянин багато років жили в Польщі. Завдання перед ними стояли ті ж: збір інформації про військові частини, кадровий склад, дислокацію місцевих та союзницьких військ.

Якщо підрахувати, то виходить, що російський спортсмен уже не 14-й, а 15-й затриманий. Втім, можна припустити, що двоє громадян Білорусі, яких звинуватили у роботі не на російські, а на власні спецслужби, йдуть окремою статтею, а не в рамках викриття шпигунської мережі. Ще можна згадати коментар того ж таки Станіслава Жаріна від 18 березня, коли після затримання групи з дев'яти осіб він казав, що всього з лютого 2022 року в Польщі затримано 18 осіб за співпрацю з російськими чи білоруськими спецслужбами.

Тоді теж виходить, що російський хокеїст — явно не 14-й. Можна лише припустити, що є окрема справа шпигунської мережі, об'єднаної деякими спільними завданнями та кураторами, і є окремі громадяни, які працювали на російську чи білоруську розвідку, чиї справи розслідуються поза зв'язком із «груповим шпигунством».

В цілому вся ця історія зовсім не схожа на полювання на відьом. Тому що йде війна. Тому що Україна поряд із Польщею. Бо понад півтора мільйони біженців опинилися саме у Польщі. Тому що через неї йде зброя, зрештою. І цілком очевидно, що кількість працюючих на російську розвідку явно перевищує два десятки людей. Польські спецслужби це чудово знають, тому й кажуть, що арешти триватимуть.

Максим Сергєєв. Фото: UKS Zagłębie Sosnowiec

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]