У Раді пропонують довічно ув’язнювати за "злив" інформації про військових
Народні депутати України пропонують посилити кримінальну відповідальність за поширення інформації про рух озброєння та розташування українських військ.
Про це повідомляє Юридична газета.
Так, у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №9519 від 24.07.2023 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану".
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну та станом на кінець червня 2023 року про підозру у вчиненні злочинів, що полягали у передачі ворогові інформації про місцезнаходження, переміщення сил оборони та роботу сил протиповітряної оборони повідомлено понад 200 особам. Щодо 190 із цих фігурантів обвинувальні акти скеровано наразі до суду. Вказані дані поширено пресслужбою Служби безпеки України.
За даними слідства, у більшості випадків особи цілеспрямовано передавали агресору інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ, Держприкордонслужби та Національної гвардії. Фактично ці особи допомагали ворогу готувати, здійснювати та коригувати повітряні удари по нашій території, у тому числі з використанням крилатих ракет і дронів-камікадзе.
Однак озвучена цифра підозрюваних у вчиненні злочинів, передбачених ст. 114-2 КК України, зазначили депутати, не показує реальну картину, оскільки не включає кількості кримінальних проваджень, які наразі відкрито за фактами поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України, поширення (передачу) координатів розміщення об’єктів критичної інфраструктури, в яких наразі лише розпочато чи триває досудове розслідування.
Крім цього, відповідно до даних Єдиного державного реєстру судових рішень, особи, засуджені за вчинення злочинів, передбачених ст. 114-2 КК України, уникають реального відбування покарання, враховуючи відносно низьку нижню межу санкції у вигляді обмеження волі, що дозволяє суду застосувати ст. 75 КК України (звільнення від відбування покарання з випробуванням).
Метою зазначеного законопроєкту є посилення кримінальної відповідальності за вчинення несанкціонованого поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану шляхом внесення відповідних змін до ст. 114-2 Кримінального кодексу України.
Змінами пропонується посилити санкції за вчинення злочинів передбачених частинами 1, 2, 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу в України, зокрема:
- підвищити мінімальну та максимальну межу покарання у виді обмеження волі за ч. 1 ст. 114-2 КК України з трьох до п’яти та з п’яти до восьми років відповідно;
- підвищити мінімальну та максимальну межу покарання у виді позбавлення волі за ч. 2 ст. 114-2 КК України з п’яти до восьми та з восьми до дванадцяти років відповідно;
- посилити відповідальність за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 114-2 КК України, а саме підвищити мінімальну та максимальну межу покарання у виді позбавлення волі з восьми до десяти та з дванадцяти до п'ятнадцяти років позбавлення волі або довічним позбавленням волі, передбачити додаткове покарання – конфіскацію майна.
Як зазначається, прийняття відповідного Закону сприятиме:
- посиленню відповідальності та реальному відбуванню призначеного покарання особами, що притягуються до кримінальної відповідальності за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану;
- загальній превенції вчиненню нових злочинів проти основ національної безпеки України в умовах воєнного та надзвичайного стану, зокрема, злочинів, передбачених ст. 114-2 КК України.
- Попа УПЦ МП посадили на 12 років: "зливав" окупантам дані про ЗСУ та патріотів
- Зливав дані спецслужбам рф, відстрілювався при затриманні: СБУ викрила ексзаступника голови ГУР
- Зрадник - посадовець оборонпрому зливав росіянам секрети про українські ВПС
- Клерк з апарату Кабміна 15 років зливав ФСБ таємні документи
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:26
- Зробили вибухівку для теракту біля ТЦК у Дніпрі: СБУ затримала військового у СЗЧ та його дружину
- 10:01
- Марина Безрукова: Більше зброї, менше посередників - Агенція оборонних закупівель у 2024 році в цифрах
- 09:50
- Антиукраїнська діяльність: "слуги" готують "пробачення" всім, хто провалив поставку зброї на фронт, - Шабунін
- 08:06
- Ворог просунувся в Торецьку та біля ще 8 населених пунктів
- 20:00
- Наступні дні в Україні будуть навпрочуд теплими
- 18:09
- "Росія давно перестала бути православною країною": єпархія РІПЦ в Україні заявила про відокремлення від свого синоду в державі-агресорі
- 16:02
- Прихильник окупантів 2,5 роки переховувався від СБУ у монастирях УПЦ і планував втечу за кордон
- 14:06
- Вадим Валько: Чому вироку у справах "плівок ОАСК" досі немає
- 12:04
- «Слуга народу» Потураєв: заборона московського патріархату в Україні вже незабаром
- 10:01
- Сім кіл пекла: чому сім'ї шукають зниклих безвісти військових активніше, ніж держава
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.