У росії починають зупинятися найбільші виробництва метанолу
У росії накопичуються проблеми зі збутом нафто- та газохімічної продукції. Через закриття європейських ринків та падіння внутрішнього споживання виробники метанолу змушені до мінімуму скорочувати виробництво і за безцінь продавати продукцію до Китаю, щоби повністю не зупиняти заводи. Низькі ціни на метанол, незважаючи на дорогу сировину, тримаються й у Європі. Плани щодо будівництва нових заводів у росії будуть скасовані.
Про це пише російське видання Коммерсант.
У росії починають зупинятися найбільші виробництва метанолу. Проблеми виникли у "Томск Газпрома", "Щекиноазота", "Метафракса", а також "Томета" (потужність по метанолу 900 тис. тонн на рік, знаходиться під конкурсним управлінням у рамках процедури банкрутства). «Томет» технологічно пов'язаний із майданчиком «Тольяттиазота», який минулого року увійшов до складу «Уралхима».
За даними "Ъ", "Томет" працює із завантаженням менше 30%, решта підприємств, як запевняють співрозмовники "Ъ", як мінімум частково зупинені.
У росії метанол, який є одним із перших переділів природного газу, виробляють дев'ять компаній. Їх сумарні виробничі потужності оцінюються в 4,5 млн. тонн на рік, експорт становить близько 2 млн. тонн. У 2021 році цей сектор активно зростав на тлі високих світових цін, і деякі компанії (Щекиноазот, Метафракс) розширювали потужності. Світовий ринок, за оцінкою E&Y, становить близько 85 млн. тонн, близько половини яких переробляється в Китаї. До 2025 року глобальні обсяги виробництва метанолу можуть зрости до 110–120 млн. тонн.
Російські компанії планували активно збільшувати виробництво.
При цьому основні обсяги експорту з росії йшли до Європи, тому вже в березні з постачаннями виникали проблеми, оскільки вони здійснювалися через іноземні порти (ключовий — у Фінляндії). При цьому метанол формально не потрапив під санкції ЄС. Російські морські відвантаження через Усть-Лугу були обмежені потужностями перевалки.
Зараз, кажуть джерела, компанії намагаються продати максимальні обсяги в Китай навіть за мінімальною ціною, щоб не допустити повної зупинки виробництва, оскільки потужності для зберігання обмежені, а перезапуск виробництва — витратний захід.
Але в Китаї, відзначають співрозмовники "Ъ" на ринку, теж слабкий попит на тлі чергових локдаунів, що тисне на вартість метанолу, при цьому нетбеки у російських компаній низькі через транспортне плече, що виросло.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.