У росії зірвано програму будівництва десятків ЗПГ-танкерів - для них немає двигунів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська судноверф «Звезда» не встигає вчасно – до березня 2023 року – випустити головний танкер Arc7 для СПГ-проекту НОВАТЕКу «Арктик СПГ-2».

За даними російського видання Коммерсант, здавання першого судна зрушується як мінімум на рік, приблизно на той же час можуть бути перенесені терміни виробництва ще чотирьох танкерів для першої лінії ЗПГ-заводу. У таких обставинах компанія НОВАТЕК може бути змушена відкласти свої плани щодо постачання більшої частини вантажів з нового ЗПГ-заводу до Азії, перенаправляючи партії ЗПГ до Європи, де транспортне плече коротше.

Джерела "Ъ" пов'язують затримку, зокрема зі складністю закупівлі суднового обладнання.

У березні ЄС запровадив проти російського суднобудування технологічні санкції, заборонивши постачання майже всієї номенклатури. Крім того, росія досі не мала досвіду будівництва ЗПГ-танкерів (танкери для НОВАТЕКу «Звезда» будує в партнерстві з південнокорейською верф'ю Samsung Heavy Industries, SHI).

Головне питання — у монтажі та постачанні вінторульових колонок (азиподів; їх постачання заборонені санкціями) для танкерів Arc7, вважає голова консультаційного центру «Гекон» Михайло Григор'єв. За його словами, судна спроектовані під певний тип двигуна, а російських аналогів немає. У НОВАТЕКу, "Совкомфлоте", "Росннефти" та SHI на запити "Ъ" не відповіли.

Для відвантажень ЗПГ з "Арктик СПГ-2" НОВАТЕК планував створити флот з 21 танкера льодового класу Arc7: 15 з них мають побудувати на "Звезде", шість - на південнокорейській верфі Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME). Судновласником трьох останніх має стати "Совкомфлот", ще трьох - японська Mitsui O.S.K. Лінії. Однак, як писав 25 травня, DSME розірвала контракт на будівництво танкерів із «Совкомфлотом».

На фото: судоверф "Звезда" вже ніколи не добудує СПГ-танкери

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]