У Швейцарії судитимуть екс-бійця білоруського "ескадрону смерті" який брав участь у викраденні опозиційних політиків

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У вересні у Швейцарії розпочнеться суд над екс-бійцем білоруського спеціального загону швидкого реагування (СОБР) Юрієм Гаравським , передає DW.

У 2019 році він зізнався, що входив до так званого "ескадрону смерті" і брав участь у викраденні опозиційних політиків наприкінці 90-х.

Процес пройде в одному із кантонів Швейцарії. Судитимуть Гаравського в рамках універсальної юрисдикції: його звинувачують за статтею про зникнення людей. Відповідно до швейцарського законодавства, йому загрожує від 1 до 20 років позбавлення волі. Сам Гаравський розраховує на умовний термін.

Це може стати першим вироком у справі про зникнення Юрія Захаренка, Віктора Гончара та Анатолія Красовського .

2019 року Гаравський дав інтерв'ю DW, в якому розповів про свою причетність до зникнення генерала Захаренка у травні 1999 року. Також він розповів, що у вересні того ж року він брав участь у викраденні екс-глави ЦВК Гончара та підприємця Красовського.

На Захід екс-спецназовець переобрався після того, як потрапив в автоаварію: він вважав , що колишні колеги вирішили розправитися з ним.

Адвокат, який представляє інтереси Олени Захаренко та Валерії Красовської, пояснив DW, що наразі у справі немає прямих доказів, ніби Гаравський був причетний саме до вбивства зниклих. Тому його дії кваліфікуються як участь у насильницькому зникненні людей.

Сам Гаравський розраховує, що його можуть визнати свідком у справі. З його слів, прокурор обіцяв, що його не депортують. "Я підтверджую, що був співучасником злочину, але оскільки я першим зізнався, розраховую також на статус свідка. Але все залежить від рішення судді" , - заявив він у коментарі DW.

Для швейцарської правової системи справа унікальна ще й тим, що це перший злочин, який скоїли у Білорусі, але розслідували та розглянули у рамках універсальної юрисдикції у Швейцарії. За словами юристів, рішення у цій справі може стати прикладом для розгляду в інших країнах.

У Білорусі зникнення опозиційних політиків досі залишається нерозслідуваним.

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]