У справі про корупцію у Фонді держмайна сліди ведуть у кабінети вищого рівня — Шабунін

|
Версия для печатиВерсия для печати

В опублікованих НАБУ матеріалах фігуранти розслідування напряму говорять про обізнаність влади із схемою.

Фігуранти справи про злочинну організацію на чолі з колишнім головою Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка на записах Національного антикорупційного бюро напряму заявляють, що «влада повністю курувала, висмоктувала нижче за ватерлінію всі гроші». Тобто, як зазначає керівник центру протидії корупції Віталій Шабунін, справа і оприлюднені дані можуть бути тільки початком великого розслідування, яке виведе на кабінети кураторів ще вищого рівня.

Також в Центрі протидії корупції відзначають кілька важливих моментів у справі, які вказують на низку інших порушень законодавства:

  • фігуранти постачали до Росії та Криму титановмісну сировину, яка критично важлива для виготовлення озброєння;
  • у справі фігурує олігарх Ігор Коломойський, якого фігуранти на плівках називають просто «дєд»;
  • для вдалого маскування оборудки лише за квітень 2021 року фігуранти справи витратили 25 тис. доларів на піар. У тому числі – по 300-600 доларів на пости від ЛОМів;
  • Сенниченко за участь у схемі отримував «фікси», які лише з листопада 2019 року по липень 2020 року склали майже 1,3 млн доларів;
  • дружина Сенниченка також фігурує у розслідуванні — від співорганізатора злочинної організації вона отримала в подарунок Porsche Macan за 60 тисяч доларів США, на якому виїхала з країни на початку вторгнення.

Зазначимо, що сам Дмитро Сенниченко щонайменше з осені 2022 року перебуває за кордоном – у жовтні розслідувачі «Української правди» помітили його із сім’єю у Монако. За актуальними даними зараз він проживає в Іспанії, де в грудні 2022 року, ймовірно, навіть заснував власний бізнес.

«Попереду нас ще може чекати цікава історія з екстрадицією. А також імена людей з "високих кабінетів", які мали в цій схемі не менш важливу роль», - зазначають в ЦПК.

Напередодні НАБУ та САП повідомили про розкриття масштабної махінації з майном ФДМУ на понад 500 млн грн, яку впродовж 2020-2021 років здійснювала злочинна організація на чолі з колишнім головою Фонду державного майна. Ексголова ФДМУ разом із спільниками поставив «своїх» людей директорами АТ «Одеський припортовий завод» та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Ті, зі свого боку, укладали незаконні договори і продавали «потрібним» компаніям продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості організатори схеми присвоювали.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:06
Микола Штейнберг: Про ХАЕС 5,6 імені Галущенка
16:09
Як поліція та прокурори воюють зі справжніми фронтовиками
14:03
РФ загрожує підводній інфраструктурі ЄС і Північної Америки - НАТО
12:17
Влада пообіцяла солдатам на фронті по 70 тисяч, але грошей на це ще нема
11:04
Законопроект про мобілізацію нарешті направили на підпис президенту
10:04
Скеровано до суду справу нардепа "Батьківщини" Ніколаєнка, який збив на смерть 18-річну дівчину на Житомирщині
09:34
Типовий український прокурор Олександр Гуцуляк стрімко багатіє під час війни, мешкає в котеджі за 18 мільйонів і їздить на авто преміум-класу – Bihus.Info
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 16 квітня
21:22
Шайка "непридатних до військової служби" виродків з України веде розкішне життя за кордоном, їм допомогли ВЛК, ТЦК і ГУР Буданова (ВIДЕО)
20:55
Єврокомісія погодила виділення Україні €50 млрд на реформи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]