У Вишгороді громаді повернули церкву, яку "рейдернула" упц мп

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антирейдерська комісія Міністерства юстиції України повернула місту Вишгороду церкву святих страстотерпців Бориса і Гліба, скасувавши переоформлення на приватні структури, пов’язані з настоятелем Московського Патріархату.

Про це повідомив депутат Київської обласної ради, адвокат Роман Титикало, пише Навколо.

«Московські попи, вже розуміючи, що процес переходу релігійних громад до Православної Церкви України невідворотний, вирішили просто переоформити церкви на свої приватні структури», – заявив він.

За його словами, 17 червня 2023 року відбулися загальні збори релігійної громади церкви та громадою було вирішено змінити підлеглість у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України.

«Вже після зборів релігійної громади та після затвердження нової редакції статуту, 30 червня 2023 року, попередній настоятель релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО «Фонд духовного відродження громадян «Виховання», без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом», – розповів депутат.

«Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України», – поділився результатом Титикало.

Нагадаємо, церква  святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко) і була збудована у 1861 – 1863 роках.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]