Україна відзначає День Державного Прапора
У вівторок, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.
Свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Серед прапорів Київської Русі переважав червоний колір – найбільш зручний для сигналізації під час бою. Однак національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з’явився під час існування козацької держави. Найвідоміший із гетьманських прапорів пов’язують з ім’ям Богдана Хмельницького (він був білого кольору). Поєднання синього і жовтого кольорів на національному прапорі можна спостерігати з середини ХІХ ст.
У час «весни народів» 1848 року Головна руська рада проголосила загальноукраїнським гербом старовинний герб князів Романовичів. Львівські землі та Руське воєводство зображали золотого лева, що спирається на скелю, на блакитному тлі. У цей же час згідно з геральдичними звичаями усталилися поєднання жовтої та синьої смуг на прямокутному полотнищі.
Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.
У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав українців з Днем Державного Прапора.
"Наш Прапор знає весь світ! А від 24 лютого він став символом не лише України, а й символом свободи, нескореності духу та боротьби всього світу. Із синьо-жовтим виголошують промови, виступають на сценах і вдягаються у його кольори", - підкреслив Стефанчук.
"І я вірю, - зауважив Голова Верховної Ради, - що настане день, коли наш Прапор повернеться на всі українські території, включно з Кримом і Донбасом. І майорітиме над кожною будівлею!".
На фото: ЗСУ показали встановлення українського прапора на звільненому Зміїному
На цю тему:
- Евгений Якунов: Отдавать ли жизнь за флаг? Депутат Рыбак и тысячи других
- Украинский флаг: 25 удивительных фактов (ФОТО, ВИДЕО)
- Україні потрібен Національний пантеон
- Українські державні герби: феномен тризуба
- «Я хочу жити в країні, де герб робив Нарбут»
- «Тризуб виконує свою роль на 1000%»: Чому Верховна Рада хоче Великого Герба України?
- Гимн Украины в исполнении 14 национальностей, проживающих на территории страны
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сухо, вітряно, вдень 10-18°
- 19:04
- "Людина-запиляй-відосік": радник Зеленського Литвин вважає, що "президент став головним медіа країни"
- 19:03
- Голові Миколаївської МСЕК, у якої виявили $450 тис., СБУ досі не оголосила підозру
- 18:08
- Леонід Маслов: Чому наше військово-політичне керівництво не здатне на ефективний спротив
- 17:31
- Працівник Метінвесту вніс за екскомандира "Беркута" Пацеляка, який керував розгоном Майдану, 1 млн грн застави, а підприємство забронювало ексберкутівця від мобілізації
- 17:17
- На кінець жовтня маємо 906 000 заброньованих - Свириденко
- 16:05
- Розпочалася вирішальна битва осені — за місто Курахове
- 14:01
- Заброньованих мільйон — на аудит
- 12:32
- Міноборони звільнило людину нардепа ОПЗЖ Ісаєнка після розслідування ЗМІ. Але як його пропустили на посаду СБУ та військова контррозвідка?
- 12:22
- Баканов сховав від мобілізації свого сина в СБУ (ВІДЕО)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.