Український інституту книги вважає, що підтримувати з бюджету українське книговидання «не на часі»
11 січня Український інститут книги (УІК) оприлюднив офіційну позицію щодо законодавчого введення з 1 січня 2023 року програми надання громадянам України щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг, в якому обгрунтував, чому це не буде зроблено.
Про це йдеться в прес-релізі УІК, оприлюдненому у Фейсбук.
«10 липня 2022 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження". Даним законом внесено зміни та доповнено новими статтями Закон України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" (далі – Закон).
Так, відповідно до Закону (див. ст. 83), з 1 січня 2023 року мала би розпочатись реалізація Українським інститутом книги програми надання громадянам України щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг.
Законом передбачено, що сертифікат видається на безоплатній основі громадянам України:
— при видачі свідоцтва про народження;
— при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України.
Сертифікат видається на суму, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому видається сертифікат, та може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою. На 2023 рік ця сума складає 833 грн.
Також Законом передбачено (див. ст. 8-2) підтримку розповсюджувачів видавничої продукції шляхом надання державної субсидії на відшкодування витрат на найм або піднайм (оренду або суборенду) нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, їх окремих частин), що використовується як спеціалізований магазин для торгівлі книгами», — повідомили в установі.
Там також нагадали покроковий механізм отримання книгорозповсюджувачами такої субвенції.
Але в Інституті вважають, що впровадження норм Закону, які мали б слугувати зміцненню позицій вітчизняної літератури у воєнний період не на часі.
Пояснивши це тим, що «у період дії воєнного стану економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів і наявні фінансові ресурси держави насамперед спрямовуються на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, безперебійного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад, реалізації заходів територіальної оборони і захисту безпеки населення».
Через це Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" не були передбачені кошти на реалізацію цих програм.
І пообіцяли, що «питання реалізації зазначених програм буде розглянуте Урядом після закінчення чи скасування воєнного стану в Україні».
В коментарях до офіційної позиції Український Інститут книги отримав шквал обурення, зокрема через те, що досить значні кошти в Бюджеті - 2023 передбачено на єдиний телемарафон. А на таку шляхетну справу, як українське книговидання коштів забракло.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю північ і схід України приморозить, в Карпатах сніжитиме
- 18:01
- Ця влада вбиває українців безкарно: про "справу Ткачука"
- 14:23
- Як бездарна та корумпована "зелена влада" "відновлює" зруйновані школи
- 13:30
- ФСБ призначила президентом Грузії футболіста без вищої освіти
- 12:03
- Сектанти упц (мп), тобто ФСБ, не пустили представників Держави до легендарного Канівського Успенського собору (ВІДЕО)
- 11:05
- Російські військові літаки залишать Сирію
- 10:00
- Особливий цинізм: голова АМКУ Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижа. Суд відмовив
- 08:18
- Ворог окупував п'ять сіл на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні значно похолодає, ожеледиця, без опадів
- 18:02
- Вʼячеслав Курбанов: З цією владою вже все зрозуміло
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.