Український інституту книги вважає, що підтримувати з бюджету українське книговидання «не на часі»

|
Версия для печатиВерсия для печати

11 січня Український інститут книги (УІК) оприлюднив офіційну позицію щодо законодавчого введення з 1 січня 2023 року програми надання громадянам України щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг, в якому обгрунтував, чому це не буде зроблено.

Про це йдеться в прес-релізі УІК, оприлюдненому у Фейсбук.

«10 липня 2022 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження". Даним законом внесено зміни та доповнено новими статтями Закон України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" (далі – Закон).

Так, відповідно до Закону (див. ст. 83), з 1 січня 2023 року мала би розпочатись реалізація Українським інститутом книги програми надання громадянам України щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг.
Законом передбачено, що сертифікат видається на безоплатній основі громадянам України:
— при видачі свідоцтва про народження;
— при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України.

Сертифікат видається на суму, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому видається сертифікат, та може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою. На 2023 рік ця сума складає 833 грн.

Також Законом передбачено (див. ст. 8-2) підтримку розповсюджувачів видавничої продукції шляхом надання державної субсидії на відшкодування витрат на найм або піднайм (оренду або суборенду) нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, їх окремих частин), що використовується як спеціалізований магазин для торгівлі книгами», — повідомили в установі.

Там також нагадали покроковий механізм отримання книгорозповсюджувачами такої субвенції.

Але в Інституті вважають, що впровадження норм Закону, які мали б слугувати зміцненню позицій вітчизняної літератури у воєнний період не на часі.

Пояснивши це тим, що «у період дії воєнного стану економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів і наявні фінансові ресурси держави насамперед спрямовуються на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, безперебійного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад, реалізації заходів територіальної оборони і захисту безпеки населення».

Через це Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" не були передбачені кошти на реалізацію цих програм.

І пообіцяли, що «питання реалізації зазначених програм буде розглянуте Урядом після закінчення чи скасування воєнного стану в Україні».

В коментарях до офіційної позиції Український Інститут книги отримав шквал обурення, зокрема через те, що досить значні кошти в Бюджеті - 2023 передбачено на єдиний телемарафон. А на таку шляхетну справу, як українське книговидання коштів забракло.

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]