Український Омбудсман вимагає від Міжнародного комітету Червоного Хреста публічних заяв про те, що Росія не надає гарантій безпеки

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська влада вимагає від МКЧХ активних дій на захист прав людини, зокрема, визнання того, що Росія не надає гарантій безпеки для поїздки комітету на тимчасово окуповану територію, тим самим перешкоджаючи зустрічі з українськими військовополоненими. 

Про це під час брифінгу повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, зазначаэ ZMINA.

Щодо співпраці з МКЧХ, то з першого дня після свого призначення я провів з ними першу зустріч, і  проводжу спілкування фактичного кожного тижня – або це телефонні розмови, або особисті зустрічі” сказав Лубінець.

За його словами, вперше за вісім із половиною років МКЧХ юридично прописав на своєму офіційному сайті, що зараз відбувається російсько-український міжнародний військовий конфлікт, згідно з міжнародним правом. Адже досі вони використовували терміни або “конфлікт”, або “криза в Україні”.

“Зрозуміло, що ми постійно не тільки привертаємо їх увагу, а ми шукаємо нові механізми, щоб вони виконували чітко свій мандат. Я як омбудсмен постійно це не тільки коментую – я намагаюся зробити так, щоб вони почали виконувати свій мандат. Наразі, на наш погляд, вони цього не роблять” сказав Лубінець.

Уповноважений з прав людини також нагадав, що представники МКЧХ не прибули на лінію розмежування у Запорізькій області. За їхньою відповіддю, вони не прибули, бо не отримали гарантії безпеки від російської сторони.

“Проблема МКЧХ у тому, що вони за маскою нейтральності не хочуть назвати речі своїми іменами. Якщо вам не дає РФ гарантій безпеки – то єдине, що вимагає Україна – щоб ви публічно сказали, що РФ не надає вам гарантій безпеки, і саме через це ви не можете прибути до Оленівки, Донецька, Горлівки – до всіх місць, де тримаються наші військовополонені і цивільні заручники, де відбувається так звана “фільтрація” сказав Омбудсман.

Уповноважений Верховної Ради вважає, що МКЧХ має реагувати на те, що у сучасному світі у центрі Європи є концтабори  зафіксувати це і привернути увагу всього світу, публічно про це заявити. На його переконання, це абсолютно логічно і повністю відповідає мандату МКЧХ.

Нагадаємо, що багатьох українських військових, яких у вересні повернули додому, тримали в одиночних камерах, де вони практично не мали засобів особистої гігієни та їжі. Крім того, полонені жодного разу не бачили представників МКЧХ. 

Україна вкотре привертає увагу всього світу до того, що з військовополоненими потрібно поводитися гідно, і таке ставлення необхідно вимагати від обох сторін.

«Аргумент»


 В тему:

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]