Українці можуть направити звернення з пошуку репресованого в декілька архівів одним кліком
У неділю, 21 травня, Україна відзначила День пам’яті жертв політичних репресій. З цієї нагоди Архів національної пам’яті (повна назва – Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті) запустив сервіс, що надає можливість українцям за 5 хвилин надіслати звернення з пошуку інформації про репресованого відразу в усі українські архіви, де можуть міститися такі відомості.
Про це пише Ігор Кулик, директор Архіву національної пам'яті, на своїй сторінці у Фейсбук.
Варто лише заповнити спеціальну форму на сайті Архіву національної пам’яті – https://hdauinp.org.ua/ua/poshuk-represovanoho/zvernennia-do-inshykh-arkhiviv – і система автоматично розішле звернення в декілька архівів.
Заяву буде надіслано до Галузевого державного архіву Служби безпеки України та Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України. Також у формі можна надіслати звернення до державних архівів областей та ліквідаційних комісій управлінь МВС України (Головних управлінь Національної поліції) в області за місцем народження, проживання та арешту репресованого (не більше трьох).
Заявники також можуть додати наявні в них електронні копії документів (довідка про реабілітацію, довідка з місця відбування покарання, відповіді з інших архівів тощо). Копія звернення автоматично надсилається на вказану у формі електронну пошту заявника.
Завдяки новому сервісу комунікація між українцями та архівами стає значно простішою. Більше не потрібно шукати точні назви архівів та їхні електронні адреси, хвилюватися, чи правильно заповнене звернення та самостійно надсилати листи в установи.
Це не перша допомога людям від Архіву національної пам’яті, який системно сприяє громадянам в пошуці відомостей про репресованих комуністичним тоталітарним режимом.
Від моменту запуску сервісу з пошуку інформації про репресованого у 2020 році, до Архіву національної пам’яті звернулося понад дві тисячі людей. Працівники Архіву безкоштовно кожному допомогли знайти відомості в різноманітних базах даних, визначити потенційне місце зберігання архівної слідчої справи на репресованого, написати правильне звернення в архів, надали індивідуальні алгоритми пошуку.
Від 2021 року на Youtube-каналі Архіву національної пам’яті можна переглянути п’ять коротких відеороликів, які навчають самостійно шукати інформацію про репресованого в онлайн-базах даних та архівах, відповідають на найпоширеніші запитання з теми. Архів національної пам’яті за два роки презентував ці відеоінструкції в різних містах України. Весною цього року Архів активно представляє свою відеопродукцію для студентів вищих навчальних закладів міста Києва.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:07
- Вибух у Рівненському ТЦК: 1 загиблий і 6 поранених
- 17:08
- 4/5 родин ветеранів не знають про програми підтримки: чому допомога не доходить до адресатів
- 16:05
- Борислав Береза: Чому поплічники Ткачук та Вербицький досі на волі
- 15:28
- Загиблих від ракетного удару по Полтаві вже семеро
- 14:30
- Ракетний удар по Полтаві: жертв вже п’ятеро
- 13:58
- На Сумщині авіаудар рф вбив трьох поліцейських
- 12:49
- На Полтавщині невідомий вбив військовослужбовця з ТЦК і втік разом із одним з мобілізованих; їх швидко затримали
- 12:02
- НПЗ «СІБУР-Кстово» в рф палав чотири дні після атаки дронів
- 11:43
- УПЦ МП за кордоном координує свою підривну діяльність з Москвою, - о. Георгій Коваленко
- 10:40
- Ракетний удар по Полтаві: 3 людини загинули, 10 поранені
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.