Ірина Фаріон: Війни не лише вбиває - вона народжує Героїв і сталить Націю. Частина 26

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

«Працюймо один для одного. Особливо в час війни з винятковою відданістю».  Ці слова Ірина Дмитрівна Фаріон, які вона напише публічно 14 травня 2022 року, свідчать про неї, як про людину дійсно високого лету.  Для неї це не були просто слова. Це було правилом її високого Служіння і сенсом всього її життя.

14 травня 2022 року - 80-й день повномасштабного вторгнення. Напередодні в так званому Синоді УПЦ МП безапеляційно заявили, що «діяльність попередньої влади та ПЦУ стала одним із приводів військового вторгнення в Україну». Ірина Дмитрівна реагує блискавично: «Тих чортів треба не просто заборонити, а привселюдно бичувати».

image2.jpg

14 травня 202 року Ірина Фаріон пропонує своїм слухачам дві своїх авторських студії про Великих українців. Першу з циклу «Велич особистости» про Василя Стефаника. «Сьогодні уродини у Воїна Слова Василя Стефаника. Краяв словом серце, спускав ним кров розпуки, творив з нього сторожу Духа нашого, виховав сина-націоналіста.....Повернувся до творчості з вибухом Війни, бо вона не лише вбиває - вона народжує Героїв і сталить Націю. Став Безсмертним, бо був вільним і сильним українцем», — пише вона.

Другу - авторську студію з циклу «Ген українців» про дивовижне подружжя українців-націоналістів Ярослава та Ярослави Стецько. «14 травня 1920 року народилася Пані, що поділяючи погляди свого чоловіка, взяла не тільки Його прізвище, але й ім'я - Ярослава Стецько. Студія про видатних українців-націоналістів, яких вінчала Ідея Нації. Надактуально сьогодні», - коментує Ірина Фаріон.

Цитата цього дня від Ірини Фаріон: «Рашу ВСЮ на металобрухт»

image1.jpg

Цього ж дня Ірина Дмитрівна проводить на своєму Ютуб-каналі в прямому ефірі чергову лекцію з культури мови під назвою «Урок 6. СЛОВНИКИ: життя і смерть слів». Півтори години живого спілкування з науковицею, незмінний формат живих запитань-відповідей в другій частині лекції. Яка ж ми ще незріла нація, якщо ця багатюща і глибоченна лекція за два роки набрала лише 20 тисяч переглядів.

«Дякую всім, хто сьогодні долучився до прямої трансляції. Дякую за запитання в бесіді. Ніхто сам для себе не живе - ніхто сам для себе не помирає. Працюймо один для одного. Особливо в час війни з винятковою відданістю. До зустрічі наступної суботи. Продовження цієї ж теми», — напише Ірина Фаріон в соцмережах по її закінченні.

І після цього поширить чергову заяву глави МЗС Британії Ліз Трас, яку Ірина Дмитрівна незмінно називала «своєю улюбленицею»: «Перемога України є стратегічним і моральним імперативом Заходу».

15 травня 2022 року, 81-й день повномасштабної війни.

Ірина Фаріон дає оцінку виступу українського гурту Kalush Orchestra на Євробаченні: «Нарешті на Евробаченні дуже змістовна та епічна пісня про основу основ: Маму і рідне слово. Нарешті нашою мовою, як і минулоріч. Господи! Невже щось змінюється у душах покорчених і загібридених? Невже своє стає не модою, а сенсом? Коли так реально станеться, то це і визволить Величних Азовців. Видається, що вони стали мучениками і відкуплениками гріховности упалої країни за 30 років змарнованих можливостей. Дякую, Калуш, батьківщино Бандери....»

В завершення теми Євробачення Ірина Дмитрівна публікує і прикру для всіх свідомих свого українства новину. Поділившись зі своїми читачами відомостями про склад українського жюрі з явно проросійським світоглядом, опублікованими її побратимом Андрієм Міщенком.

image5.jpg

Водночас Ірина Фаріон щиро відслідковує і вболіває за долю азовців, які перебувають у вкрай важких умовах фактично повного оточення ворогом. І поширює звернення одного з них до українців: "Ми не збираємося бути мучениками". А дещо пізніше - ділиться посиланням на звернення дружин захисників «Азовсталі» в форматі пресконференції про ситуацію на заводі. Вони вимагають врятувати своїх чоловіків, які перебувають в оточенні російських військових.

Трагічна новина цього дня: чотири ракети ворога влучили в об‘єкт військової інфраструктури у Яворівському районі, як стане відомо згодом - в Яворівський полігон. З наводки зрадника. З болючими і непоправними втратами наших Захисників. 

Ірина Фаріон завжди згадувала поіменно про загиблих захисників - своїх побратимів в своїх майже щоденних бесідах, і в своїх соцмережах. Цього дня вона поширила пост Олега Тягнибока: «Захищаючи місто Рубіжне Луганської області, героїчно загинув боєць батальйону «Свобода» Олександр Коновалов «Серпень».

image3.jpg

«З перших днів війни захищав Київщину від московських окупантів. Після звільнення Київщини не зупинився, вступив до лав Національної Гвардії України, щоб отримати можливість виборювати свободу і мир на східних та південних територіях України.

10 травня загинув у бою з рашистськими загарбниками, прикриваючи своїх побратимів», — йшлося в повідомленні.

А ще пані Ірина уважно стежить за добровольцями-побратимами з «Карпатської січі»,  легендарний командир якої Олег Куцин загине буквально за кілька днів.

image4.jpgНа фото: Олег Куцин - по центру

Ірина Фаріон щоразу поширювала інформацію про перехід з московитської неволі в лоно автокефальної ПЦУ релігійних громад. і цього дня вона ширить в своїх соцмережах новину про перехід 6 парафій на Житомирщині.

image6.jpg

Невтомна трудівниця пані Фаріон нагадує цього дня своїм читачам про свою авторську студію з циклу «Велич особистости», присвячену дійовим особам Кенгирського повстання

«Сьогодні День пам'яти жертв політичних репресій. Пропоную студію про Кенгирське повстання від 16 травня 1954 року, що суттєво вплинуло на подальший плин історії. 40 днів героїчного проистояння тій самій московській орді в умовах табірних смертників..... Чи засвоєно цей урок? До спільних роздумів та аналізу», - так коментує вона свій пост..

Наприкінці дня Ірина Дмитрівна поширює згадку про цей день як про дату відновлення парламентаризму в нашій державі.

image7.jpg

“День добігає кінця, але необхідно згадати дату 15 травня 1990 року.

Саме цю дату можна вважати початком новітньої історії парламентаризму в Україні!

Подія, яка відбулася 30 років тому, не претендує на «звання» офіційного старту розбудови нашої держави, проте є досить символічною. На жаль, про неї мало хто пам’ятає, а тому й недооцінює важливість. 

15 травня 1990 року відбулося перше засідання Верховної Ради УРСР дванадцятого скликання, яке пізніше стало іменуватися першим скликанням Верховної Ради України.

Уперше до Парламенту пройшли політичні сили, у символіці яких не було серпа та молота. І стали рушійною силою, стартером українського державотворення на початку 1990-х. 

Народні обранці Верховної Ради 12 (І) скликання ухвалили Декларацію про державний суверенітет України та Акт проголошення незалежності нашої держави. 

А ми продовжуємо їхню справу до повної перемоги!

Слава Україні!”

З відстані сьогоднішнього дня - вже в 1072-й день повномасштабного вторгнення пам’ятаймо про всі вище перелічені історичні події. І про колосальний вклад в нашу Незалежність легендарної багатогранної постаті Ірини Дмитрівни Фаріон. Якої немає з нами вже понад півроку, але яка, як і тисячі наших Героїв, житиме в наших серцях вічно.

Щодалі ми продовжуємо аналізувати хронологію дописів Ірини Фаріон в її соцмережах з початку великої війни, тим більше розуміємо, якого цілісного Державника і мислителя було цинічно вбито 19 липня 2024 року у Львові. І яку роль відіграла ця цілісна і смілива жінка на шляху до перемоги українського духу в нашій державі. Не ідеалізуючи, а об’єктивно, детально аналізуючи публічно сказане і написане науковицею, формуємо власне бачення, кому насамперед було вигідне це жахливе вбивство.

Все нагальніше у думаючої частини українського суспільства постає питання, хто саме замовив це вбивство, хто насправді його організував і хто смикав за ниточки вбивцю.

Початок дивіться тут:

Далі буде.


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]