Ірина Фаріон: Якби Україна виграла мовний фронт в 90-х, москви б яко варвара, не було б

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Щодалі ми продовжуємо аналізувати хронологію дописів Ірини Фаріон в її соцмережах з початку великої війни, тим більше розуміємо, якого цілісного Державника і мислителя було цинічно вбито 19 липня 2024 року у Львові. І яку роль відіграла ця цілісна і смілива жінка на шляху до перемоги українського духу в нашій державі.

Не ідеалізуючи, а об’єктивно, детально аналізуючи публічно сказане і написане науковицею, формуємо власне бачення, кому насамперед було вигідне це жахливе вбивство.

Частина 24

Все нагальніше у думаючої частини українського суспільства постає питання, хто замовив це вбивство, хто його організував і хто смикав за ниточки вбивцю.

(Продовження. Початок дивіться тут:

6 травня 2022 року, 72-й день повномасштабного вторгнення. 

Цього дня до Києва їдуть справжні друзі України - міністри закордонних справ Естонії Еваі-Марія Лійметс, Латвії – Едгарс Рінкевичс та Литви – Габріелюс Ландсбергіс. Саме їхні країни від самого початку війни першими підтримали Україну як зброєю, так і діями в дипломатії.

Вся країна напружено спостерігає за тим, як український опір на ''Азовсталі'' все ще триває.

Тим часом, Ірина Фаріон поширює в своїх соцмережах новину про те, як професор Ужгородського національного університету Федір Шандор, який з першого дня повномасштабного вторгнення добровольцем став на захист Батьківщини, читає прямо з окопа лекцію з туризмознавства своїм студентам, у перервах між бойовими чергуваннями:

image1.jpg

Вона особисто подовжує війну на «мовному фронті». «Нагадую, що завтра, як завжди, пряма трансляція курсів з Культури української мови. Щоб запитувати в бесіді (чаті), треба підписатися на канал. До зустрічі на мовному фронті. Коли б цей фронт виграли в 90-х, москви б яко варвара не було, а була б сильна національна Україна», - пише науковиця. Тема анонсованої лекції: «Урок 5. Правопис 1928–1933–2019 рр.» На жаль, станом на зараз ця студія має лише 20 тисяч переглядів.

В своїх соцмережах Ірина Дмитрівна поширює жартівливий спогад українського письменника Анатолія Дімарова з його розмови з геніальним українським перекладачем Миколою Лукашем на тему «чєловєчєского язика».

image5.jpg

Важко в це повірити, але саме повномасштабна війна «допомогла» українській владі відкрити очі і поворухнутись, щоб  «вичистити»  з майже 1200 актів органів держвлади та управління СРСР, Української РСР згадки про "перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції" чи про "ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства" (ТАК, ЦЕ ВСЕ ДОСІ ТАМ БУЛО!!!). Саме про це ще одне повідомлення пані Ірини цього дня.

Ірина Дмитрівна разом з побратимами сумує за ще одним полеглим Героєм. 

«Сьогодні у Кропивницькому провели в останню путь побратима, свободівця Володимира Мирончука. З 2019 року проходив службу у одному з підрозділів ССО України. Загинув під час виконання службових обов’язків 1 травня», - поширює вона допис Олега Тягнибока.

image2.jpg

Цього ж дня Ірина Дмитрівна закликає своїх читачів згадати Олексу Тихого. «Пам'ятаємо: 5 травня 1984 року відійшов у Вічність великий українець із Донеччини Олекса Тихий. Це Він назвав російськомовні виші на Донеччині порушенням суверенітету держави. Сьогодні через це війна і Донецьк окупований московськими варварами. «Чи буде Донеччина через 10-20 літ складовою частиною української нації як форми спільності людей, об’єднаних територією, мовою, внутрішніми економічними зв’язками, певними рисами культури і характеру? Думається, що НЕ БУДЕ, якщо основний елемент духовної культури – МОВА – буде так інтенсивно витіснюватись  у всіх сферах життя, особливо в закладах освіти»», — цитує його передбачення, що збулося, пані Ірина. І посилається на свою авторську студію, з циклу «Ген українців», присвячену цьому видатному українцеві:

image3.jpg

7 травня, 73-й день повномасштабного вторгнення московитів в Україну.

 Ірина Фаріон продовжує давати численні інтерв’ю. Так, вона поширює записане 6 травня її інтерв’ю під назвою «ІРИНА ФАРІОН – Лорак з Джиганом на боєголовку та чому Арестович не заспокоює?». Таймінг під ним на ютубі вчергове вказує, настільки слова Ірини Дмитрівни звучать актуально саме зараз. Шкода, що тільки переглядів під ним всього дві тисячі…

Також цього дня вона виказує цілковиту підтримку тодішньому послу України в Німеччині Андрію Мельнику, який відмовився вибачатися за свої слова про канцлера Німеччини: «Ніколи не слід просити вибачення перед юрбою, блазнями і політичними проститутками. На вибачення заслуговують лише найближчі люди. Все решта гра і самоприниження. Браво, пане Андрію. Німецькі урядовці не варті бруду з-під Ваших підошов.

8 травня, 74-й день великої війни. Ірина Фаріон коментує матеріал видання «Тексти» про Пушкіна у головах. Тобто про те, як під час зухвалої агресії московії проти України  українська школа навчає учнів культурної меншовартості.

«До матолків (дурень, йолоп, - зах. діалект., — ред.) потрохи починає доходити. Коли я 2006 року!!!!! з трибуни Львівської облради заявляла про ментальну отруту в  головах учнів і студентів від язика та літератури раші, то з мене, передусім у Львові, гниди робили руку кремля. То відповідайте тепер по повній. Просто в шокові від такого запізнілого і кволого прозрівання тих, хто ще місяць тому за це ж найбільше гудив і обливав брудом. Не довіряю таким слабакам. Плата за любов до ката. І найкраще це виповів Шевченко, від якого шкільну програму почистили досконало. Із ЗНО навіть "Мені однаково" вилучено. Словом, усе, що я і "Свобода" говорили, доводили, вмотивовували, твори, намагалися узаконити 10-20 років тому, під бомбування кацапа починає ледь доходити», — пише вона.

Цього ж дня Ірина Фаріон поширює звернення свого побратима Юрка Сиротюка до жінок-українок: «Наші матері, жінки, посестри!

Ми знаємо за що воюємо! 

Знаємо мету, знаємо що і кого маємо захищати. 

Знаємо, що найкращим подарунком для вас буде наша Перемога!

А вона обов’язково Буде!

Дякуємо, що виховали такими! Що чекаєте! Що підтримуєте!»

«Захисники Маріуполя зараз дають пресконференцію із заблокованої росіянами "Азовсталі" в Маріуполі — дивіться наживо тут».

Символічно, що 8 травня 2022 року США і Канада повернули свої посольства до Києва.

«8 травня 1984 року покинув цей світ видатний мовознавець і письменник з Сумщини Борис Антоненко-Давидович, автор знаменитої хрестоматійної праці "Як ми говоримо", що вкрай актуальна сьогодні. Навчався в багатостраждальній сьогодні Охтирці, а відтак у Харкові... Репресований за відмову совєтизувати наші словники.....Відбув московське заслання і знову став центром відродження української мови вже в 60-і роки. Бо ми незламні. Тільки часом цього не знаємо....», — Ірина Фаріон продовжує відкривати українцям правду про наші джерела сили і незламності. Публікуючи посилання на свою авторську студію про великого українця «Борис Антоненко-Давидович антикомуністичний письменник 20-х років» з циклу «Велич особистості» від серпня 2016 року.

9 травня 2022 року, 75 день повномасштабної агресії московитів. На болотах вирує традиційне Побєдобєсіє на честь «Побєди». А Ірина Дмитрівна робить аналітичний розбір в своїй щоденній аналітичній бесіді. Яку так і називає: «Парад побєдобєсія 9 травня 2022». І в якій чітко показує, що якби ми ще років з десять тому визнали, що їхня «побєда» немає нічого спільного з нашими українськими націотворчими процесами, то не чекали б зараз, цими днями, бомбових ударів від так званих побєдітєлєй. Глибока і натхненна бесіда станом на зараз набрала 86 тисяч переглядів.

«Хтось сумнівався у діях цих зайд із-за Уралу? Це ворог на крайньому заході країни і загроза для нашої цілісності. У Другій світовій були союзниками нацизму, тепер союзники рашизму», — жорстко коментує пані Фаріон заяви глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стосовно того, що Угорщина не підтримає нафтове ембарго щодо Росії.

Тим часом, неповних три місяці війни знадобились деяким українцям, щоб почати ввозити коштовні автівки з Європи в Україну, скориставшись війною і пільговим оподаткуванням. І повз цей факт Ірина Дмитрівна теж не може пройти байдуже. Поширюючи відео про це на своїй сторінці в Телеграм.

Вона також поширює думку командира полку “Азов” Дениса Прокопенка про те, що блокування Маріуполя окупантами можна було не допустити. А росіян повинні були зупинити на виході із Криму:

image4.jpg 

Саме 9 травня 2022 року президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України, якому не судилося втілитися в життя. 

Але стільки надій подарувала українцям ця подія. «Щоб кацап не ліз - Байден підписав лендліз! Смерть москалям. Довга. Виснажлива. З насолодою», - зауважує цього дня Ірина Фаріон.

Далі буде.

Пропонуємо сьогодні Вашій увазі продовження авторського мовознавчого курсу  Ірини Фаріон:


На цю тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]