Ірина Фаріон: «Ми досі не закрили своє "ідеологічне небо" постатями Бандери, Шухевича, Мазепи»

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Щодалі ми продовжуємо аналізувати хронологію дописів Ірини Фаріон в соцмережах, від самих перших днів повномасштабного вторгнення, тим більше розуміємо, якого цілісного Державника і мислителя було цинічно вбито 19 липня 2024 року у Львові.

Фаріон дана нації на виріст”. Частина 9

(Продовження. Початок дивіться тут: 

Як науковець, Ірина Фаріон була дуже чутлива до мовного невігластва, зокрема,  українських журналістів. 

 24 березня 2022 року вона пише в своїх соцмережах: «Увімкнула так звані Єдині новини. Це добре, що вони Єдині. І ось журналіст зі студії звертається до кореспондента у США: ДІМА. А той йому, трясця, у відповідь:

- Так, Льоша.

Я в ауті. Що з їхнім мозком? Антропонім - це етнофокус нації.

Можна собі уявити, аби Котляревський назвав свою п'єсу "Наташа Палтавчьанка" або Шевченко поему "Машенька" замість "Марія"?

Цього ж дня Фаріон поширює довгоочікувану новину про те, що Німеччина, яка майже місяць вагалася зі своєю чіткою позицією стосовно повномасштабного вторгнення московії в Україну нарешті визначилася: «Канцлер Німеччини Шольц виступив за постійне постачання зброї Україні». 

 

25 березня 2022 року Ірина Фаріон:

  • пропонує читачам свого телеграм-каналу виступ побратима - Руслана Кошулинського в етері одного з телеканалів. Основна теза його виступу: «Накази вбивати українців віддають російською мовою»;

  • нагадує про те, що Маріупольський театр, на який московити 16 березня скинули надпотужну бомбу, аж до 2016 року мав назву Донецький академічний ордена Пошани обласний російський драматичний театр. Який тільки 2016 -го позбувся колоніального «російський». І запитує: «Панове! Жорстке питання. А з якої то рації в МаріЮполі діяв РОСІЙСЬКИЙ драматичний театр, який тепер московити розбомбили? Чи змусить це тепер маріЮпольців стати шанувальниками українського, а не вбивчого мистецтва? Може, хтось знає про Український театр за межами України, зокрема в дикунів на болотах? Там де московська культура - там смерть. Дійшло це чи ніколи не дійде?».

  • публікує щоденне відео на своєму ютуб-каналі на тему: Місяць звитяги: поразки і перемоги України.  (наразі відео позначене як приватне - ред.)

  • Наводить дані обнадійливої статистики про те, що 83% українців хочуть, щоб єдиною державною мовою в Україні була українська. З коментарем: «Нарешті. Після влучень ракет у голови стали прозрівать.....Я все казала, що Мова - це національне життя».

  • Категорично не сприймає новину про те, що Україна і Росія на перемовинах близькі до компромісу в 4 пунктах з 6, одне з яких буцімто надання російській статусу другої державної мови: «Що це за жахіття???? Знову питання МОВИ!!!!  ЦЕ ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТИ!!! Пішли в напрямку корабля. Бидлота».

  • Поширює план порятунку України, запропонований Польщею, Чехією і Словенією з 10 пунктів. 1. Відключити всі російські банки від SWIFT, інакше російська економіка адаптується до нових умов протягом кількох тижнів.2. Запровадити єдину політику надання притулку для російських солдатів, які відмовляються служити злочинному режиму у москві. 3. Повністю зупинити російську пропаганду в Європі. 4. Заблокувати російські кораблі в європейських портах.5. Ввести таку ж блокаду автомобільного транспорту в росію та з росії. 6. Запровадити санкції не лише щодо олігархів, а й щодо всього їхнього бізнес-середовища.7. Призупинити видачу віз усім громадянам росії, які хочуть в'їхати до ЄС - російський народ повинен зрозуміти, що він отримує наслідки через цю війну. 8. Запровадити санкції проти всіх членів путінської партії "Єдина росія".9. Запровадити повну заборону на експорт у росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.10. Виключити росію з усіх міжнародних організацій — не можна сидіти за одним столом із злочинцями. А також слова тодішнього прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького: "Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми повинні захищати народ України нашими власними щитами".

image5.png

26 березня 2022 року мовознавиця:

  • пропонує у своєму телеграм-каналі змістовний і розлогий  допис від Лікар Коник до Перемоги! про ще «один місяць тисячолітньої війни»;

  • публікує щоденне відео на YouTube «Поступитися Мовою?!»;

  • дякує: «Клас. Іду Львовом і ПРЕГОЛОСНО з однієї крамниці громогласить пісня "Батько наш Бандера". Йду дякувати!!!!  Прекрасний урок для москворотих!!!!»;

  • пропонує «цитату дня: «Основна мантра путіна - це Бандера. І це правильно. Тому що шлях Бандери - це єдиний шлях знищити москву». 

image2.png

  • саркастично зауважує: «Україна може погодитися на перемир’я. Для цього С.Бандера з В. Путіним повинні зустрітися і підписати договір».

image1.png

27 березня 2022 року Ірина Дмитрівна:

  • іронізує: «Основним дерусифікатором України стала Росія (В. Зеленський). Ось такі справи, малята.....історичний кульбіт».

  • переконана, що «Найбільше заохочення Путіна до війни - це нерішучість і слабкість НАТО».

  • акцентує увагу на новині: «У Раді зареєстрували законопроєкт про заборону УПЦ МП», в якому пропонують - заборонити діяльність Московського патріархату, тобто російської православної церкви та всіх релігійних організацій, які є її частиною; - націоналізувати всю церковну власність Російської православної церкви та релігійних організацій, які є її частиною в Україні – впродовж 48 годин з дня ухвалення цього закону; - релігійним громадам, монастирям і духовним навчальним закладам Московського патріархату дати можливість змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом». На жаль, Ірина Дмитрівна не дожила до прийняття набагато лояльнішого закону. Рада заборонила московський патріархат в Україні 20 серпня 2024 року, через місяць після її вбивства.

  • оприлюднює знакове інтерв’ю на ютуб-каналі DOROTYE «ІРИНА ФАРІОН: провал Порошенка; еволюція Зеленського; Кароль, Лозниця й інші «голуби миру»», яке матиме майже мільйон переглядів і отримає понад 5,5 тисяч коментарів. Її відео сприяли ментальним змінам світогляду тисяч українців. Таймінг відео свідчить про перелік піднятих питань в ньому:

00:00 - АНОНС

01:42 - про відмінність українців від росіян 

05:07 - «мова - кордон нації»

12:43 - про українських запроданців при Путіні 

16:44 - що б сказав Бандера нині 

19:19 - про еволюцію Зеленського 

27:15 - чому Україна постійно пробачає Росії всі війни 

30:25 - про критику влади за часів війни 

33:23 - кому була вигідна війна в ДНР і ЛНР 

37:09 - чому Зеленський прийшов до влади

39:40 - чим війна в ДНР і ЛНР відрізняється від нинішньої 

48:43 - що таке Мінський формат і чому мають судити в Гаазі Ангелу Меркель

52:30 - чи можливе перемир’я і за яких умов

54:29 - хто має відповісти за зруйновані міста і знівечені життя українців 

57:40 - чи зможе Україна пробачити Росії цю війну; про допис Тіни Кароль щодо російських емігрантів 

01:02:33 - чи потрібне Україні членство в Євросоюзі

01:03:16 - кому була вигідна відсутність ядерної зброї в Україні 

01:07:24 - чому Путін не пішов війною на всю Україну ще у 2014му

01:09:37 - Сергій Лозниця й інші так звані «голуби миру»

01:13:33 - чи можливо ділити «руський мір» на добрих і поганих 

01:16:03 - як чинити з родичами в Росії 

01:20:58 - скільки ще триватиме війна? І як себе опанувати 

01:26:08 - який крок має винести кожен українець з цієї війни

01:28:33 - паралелі між Рейганом і Зеленським

01:31:24 - про реальні варіанти перебігу даної війни

             01:36:49 - Україна через 10 років

  • пропонує в якості цитати дня таке:  «Наше завдання сьогодні, в час цієї героїчної і жертовної національно-визвольної війни, не дати знову, як це було після Майдану 2014 року, ослабити мовне питання, звівши його до згубної московсько-української шизофренії».

image4.png

  • повторює неодноразово зазначене нею бачення щодо мілітарного виховання в країні: «Від уроків захисту Батьківщини до військових катедр у кожному виші. Це мало б бути ідейною основою нашої освіти. Тоді буде нація, а не чернь».

image3.jpg

  • транслює новину від журналіста-розслідувача Христо Грозєва про те, що «Росія з 2014 року витратила мільярди доларів на мережу проросійських політиків в Україні, але ті їх... кинули на гроші».

  • поширює новину про рекордну на той момент кількість одночасно випущених росіянами ракет по території України: «26 березня рашисти одночасно запустили 52 ракети з кораблів Чорноморського флоту на рейді поблизу Севастополя та щонайменше 18 з території Білорусі. Це рекордна кількість з початку російського вторгнення. росіяни атакували різні регіони України».

  • жартує мемом із мережі: 

image6.png

Далі - буде:

Пропонуємо сьогодні Вашій увазі продовження авторського мовознавчого курсу  Ірини Фаріон: Урок 9. Правопис прізвищ. Чи потрібне ім’я по батькові? | Ірина Фаріон


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]