Уряд Німеччини націоналізує імпортера російського газу Uniper

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд Німеччини планує збільшити капітал компанії Uniper на 8 млрд євро в рамках історичної угоди про націоналізацію газового гіганта та запобігання колапсу енергетичного сектора країни.

Про це пише Bloomberg.

"У вівторок Uniper підтвердив, що перебуває на завершальних стадіях дискусій з урядом щодо пакету, який включатиме збільшення капіталу на 8 мільярдів євро. Берлін також викупить акції основного акціонера, фінської Fortum Oyj", - пише агентство.

Uniper, найбільший німецький покупець російського газу, перебуває в епіцентрі кризи, викликаної кроками Москви щодо скорочення енергетичних потоків у відповідь на санкції, пов’язані з війною.

"Уряд перебував під тиском, щоб вжити заходів, оскільки крах компанії міг вплинути на найбільшу економіку Європи, а також поставити під загрозу постачання палива.

Акції Uniper підскочили на 3%. Акції Fortum виросли на 9,5% до того, як торги були зупинені біржею", - додає Bloomberg.

Зазначається, що нова угода замінить план порятунку від липня, згідно з яким уряд отримає 30% акцій Uniper.

Стрімке зростання цін на газ і обмеження Росією постачань до Європи вже спричинили серію фінансової допомоги та рятувальних позик. Але ці заходи дедалі менші в порівнянні з масштабами кризи, і існував ризик краху системних постачальників енергії без більшої підтримки з боку уряду.

Оскільки основний трубопровід з Росії до Німеччини перекрито, Uniper змушений шукати альтернативні поставки з спотового ринку, щоб обслуговувати своїх клієнтів, серед яких виробники та місцеві комунальні служби. Зростання цін призводить до того, що компанія отримує збитки на 100 мільйонів євро на день.

Уряд Німеччини також веде переговори про придбання принаймні двох інших компаній, що може стати скоординованим кроком.

Фото: Getty Images

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]