Уряд ухвалив рішення про націоналізацію колишнього "Альфа Банку" за 1 гривню
Кабінет міністрів прийняв пропозицію Національного банку щодо участі держави у виведенні з ринку системно важливого АТ "Сенс Банк" (раніше "Альфа-Банк").
Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
Згідно з постановою уряду, Міністерство фінансів викупить 100% акцій "Сенс Банку" у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 грн.
Згодом ухвалення такого рішення підтвердили у пресслужбі уряду. Відповідна постанова Кабінету міністрів №739 від 21 червня "Про участь держави у виведенні системно важливого банку з ринку" вже оприлюднена на офіційному урядовому порталі.
У пресслужбі Міністерства фінансів пояснили, що рішення про участь держави у виведенні системно важливого "Сенс Банку" з ринку ухвалене на підставі пропозиції Національного банку, у відповідності до норм закону "Про банки і банківську діяльність", встановлених на період воєнного стану. Йдеться про застосування санкцій до власників банку.
"Участь держави у виведенні з ринку системно важливого банку є необхідним кроком задля збереження стабільності банківської системи та ефективним методом захисту вкладників та інших кредиторів банку, у разі застосування до власників істотної участі у банку санкцій", – зазначається у повідомленні.
У Мінфіні зауважили, що націоналізація банку відповідає принципам державної санкційної політики та дає змогу мінімізувати витрати державного бюджету.
Так, у разі відмови від участі держави у виведенні системно важливого банку "Сенс Банку" з ринку, станом на 1 липня сума можливого відшкодування вкладів фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб - підприємців) склала б 43,99 мільярда гривень. Для виплати цих коштів держава мала б додатково виділити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб орієнтовно 12 мільярдів гривень.
У Мінфіні додали, що процедуру націоналізації банку, у тому числі, призначення нового керівництва буде забезпечено у найкоротші терміни. Після закінчення дії воєнного стану Мінфін планує залучити інвесторів для продажу АТ "Сенс Банк".
"Сенс Банк" є системно важливим банком та на 1 липня займав 11 місце у банківській системі за розміром активів (3,3 % загальних активів банківської системи). Крім того, Національний банк у квітні 2023 року визначив "Сенс Банк" критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Як повідомлялося, 20 липня правління НБУ ухвалило рішення про виведення з ринку системно важливого "Сенс Банку". З ранку 21 липня Фонд гарантування вкладів запровадив у банку тимчасову адміністрацію. Після ухвалення урядом рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів.
Нагадаємо, у червні президент Володимир Зеленський підписав закон про виведення з ринку системних банків з підсанкційними власниками.
5 липня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти низки компаній,більшість з яких пов'язані з російськими олігархами Михайлом Фрідманом, Германом Ханом та Петром Авеном. Серед них – люксембурзька ABH Holdings SA та кіпрська ABH Ukraine Limited. Саме ці дві компанії є безпосередніми акціонерами українського "Сенс Банку" (раніше – "Альфа-Банк Україна").
Вгорі: Путінські олігархи Фрідман і Авен продають свої частки в Альфа-Банку щоб позбавитись санкцій. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:27
- Центральною фігурою у поширенні церковного мілітаризму в РФ для легітимізації агресії Кремля є Гундяєв
- 15:11
- Всі правоохоронці раптово проснулись і стали розслідувати побиття ветерана бандитом аж за трьома статтями
- 14:07
- Рашистський генерал Сергій Кобилаш, який командував ракетним ударом по Охматдиту, отримав підозру
- 13:39
- У Смілі кримінальний авторитет бив та знущався з ветерана ЗСУ на очах у поліції
- 12:40
- СБУ затримала експосадовця Куп’янської міськради та агітаторку з Херсона, які працювали на рашистів
- 11:24
- Майже 30 відсотків всіх «російських» компаній ЄС базуються в Чехії
- 10:05
- Обхідні схеми для переказів у понад 150 тис.грн можуть бути небезпечні
- 09:31
- Українські агровиробники можуть забезпечити до 95% потреб ЗСУ в продовольстві
- 08:15
- Суд на Вінниччині очолив суддя, якого засудили за корупційний злочин
- 20:37
- 10 вересня в Україні місцями короткочасні дощі, грози, до +29° тепла
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.