В чому країни ЄС не можуть дійти згоди щодо шостого пакету санкцій проти рф
Попри анонсоване Євросоюзом нафтове ембарго проти росії ще у середу, вже третій день 27 країн ЄС намагаються узгодити шостий пакет санкцій, під які можуть потрапити, з-поміж інших, патріарх кирило та колишня гімнастка аліна кабаєва.
За повідомленнями західної преси, є певні труднощіі, пишесайт української служби ВВС.
Так, проти включення патріарха кирила до списку санкцій виступили Греція та Угорщина. З умовами нафтового ембарго не погоджуються Угорщина, Словаччина та Чехія. А Греція й Кіпр ще й проти заборони на перевезення російської нафти європейськими танкерами.
Європейське нафтове ембарго - найрадикальніший інструмент економічного примусу владіміра путіна до миру з тих, що залишилися у резерві Заходу.
Нафтогазовий сектор приносить Росії до половини бюджету та більш як половину експорту, а 70% газу і 60% нафти й нафтопродуктів вона продає саме до Європи. За два з половиною місяці війни ЄС заплатив Росії понад 20 млрд євро за нафту й понад 30 млрд євро за газ.
Єврокомісія пропонувала відмовитись від російської нафти через пів року, а від нафтопродуктів - з кінця року. Угорщині й Словаччині обіцяли ще рік додатково перехідного періоду.
Однак угорський прем'єр Віктор Орбан спочатку надіслав до Брюсселя лист з обуреннями, а в п'ятницю сказав по радіо, що Угорщині півтора року для перебудови недостатньо, потрібно п'ять, і він чекає від Брюсселя покращених пропозицій, передає Reuters.
Первісно проєкт санкційного списку містив 58 імен, серед яких - патріарх кирило, родина головного речника путіна дммітрія пєскова та російські військові, відповідальні за вбивства цивільних у Бучі.
Однак потім до нього додали ще чотири імені: трьох працівників держагентства "РИА Новости" за розпалювання ненависті в авторських колонках, та аліну кабаєву, відому як матір трьох малолітніх дітей путіна.
Єврокомісія пропонує запровадити санкції проти кабаєвої за тісні зв'язки з путіним, а також за те, що вона з 2014 року очолювала раду директорів Національної медіагрупи, що об'єднує газети й телеканали, пише AFP із посиланням на проєкт документа.
Reuters пише, що серед поступок є відстрочка заборони на перевезення російської нафти європейськими танкерами на три місяці, а не на місяць, як планували спочатку, а також субсидії країнам, для яких відмова від енергоносіїв з Росії загрожує витратами на перебудову заводів і трубопроводів.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.