В Польщі заморожуватимуть виплати «подорожуючим» біженцям
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/polshakordon_0.jpg?1667981213)
В Польщі хочуть заморожувати виплати українським біженцям, які виїжджають із країни.
Про це повідомляє Суспільне, з посиланням на інтерв’ю Rmf24 уповноваженого уряду Польщі з питань біженців з України Павела Шефернакера.
«Ми оцінюємо, що близько 1-1,2 млн осіб — це ті, хто залишився в Польщі на довше», — заявив Шефернакер.
У базі PESEL (польський ідентифікаційний код. — ред.) зареєстровано 1,4 млн осіб українців, які прибули після 24 лютого, зазначив він. Однак, певна група з цих осіб вже залишила межі Польщі й повернулися до України.
У зв’язку з поверненням частини українців додому уряд Польщі «хоче узгодити з реаліями зміни до закону про допомогу українцям». Шефернакер повідомив, що змінами до закону про допомогу українцям пропонується «заморожувати» виплату соціальної допомоги громадянам України у момент виїзду з Польщі в Україну.
«Це положення передбачатиме, що якщо хтось щоразу виїжджатиме з Польщі, то соціальна допомога, яку виплачують гміни (адміністративна одиниця Польщі) чи ZUS (орган соціального страхування), заморожуватиметься», — зазначив уповноважений уряду Польщі з питань воєнних біженців з України.
Водночас якщо громадянин України повертатиметься до Польщі, то питання відновлення виплати соціальної допомоги вирішуватиметься за процедурою інституції, яка видає цю допомогу.
Шефернакер зауважив, що саме влада прикордонних гмін Перемишль, Грубешув і Хелм сигналізувала, що українці дуже часто перетинають кордон, відтак незрозуміло, де вони постійно проживають.
«Поляки мають бути впевненими, що соціальна допомога виплачується особам, які дійсно перебувають в Польщі», — наголосив польський урядовець.
Шефернакер повідомив, що польська влада, за рішенням Ради ЄС щодо легального перебування утікачів від війни в Євросоюзі, автоматично продовжить термін перебування українців в РП до 24 серпня 2023 року.
Це також стосуватиметься українців, які перебували в Польщі на підставі віз чи безвізового режиму до початку повномасштабної війни. Вони також отримують автоматичний дозвіл на перебування в Польщі до 24 серпня наступного року.
Раніше Шефернакер повідомив, польський уряд поступово обмежуватиме допомогу для біженців із України, які тривалий час перебувають у Польщі. Зокрема, йдеться про тих понад 80 тис. людей, які тривалий час проживають у центрах тимчасового розміщення коштом польської держави. За його словами, з 1 січня наступного року уряд Польщі хоче запровадити 50% власної участі в оплаті проживання для тих осіб, які перебувають в центрах тимчасового розміщення понад 120 днів. Відповідні зміни до закону про допомогу громадянам України планується запровадити до кінця року, аби вони набрали чинності з 1 січня.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:06
- Чотири парафії на Рівненщині, Хмельниччині та Буковині перейшли з упц (мп) до ПЦУ
- 11:41
- "Турецькі кораблі-генератори в Одесі" виявилися аферою, влада "злила" 300 млн
- 11:18
- Виглядає як знущання: "питання потребує чіткого оформлення", затвердження командирів корпусів неспішно "опрацювується" в Генштабі, - Міноборони
- 11:05
- Умєров гальмує наказ Зеленського про формування армійських корпусів
- 10:53
- Типовий колаборант із упц (мп) знявся в пропагандистському сюжеті окупантів (ВІДЕО з виродком)
- 10:01
- Додому – в окупацію: злидні та неповага змушують українців повертатися на захоплені Росією території
- 09:49
- Переговори США та Росії розпочалися в Ер-Ріяді
- 09:03
- Ворог просунувся біля трьох сіл
- 08:05
- Лідери Європи закликали Україну не погоджуватись на припинення вогню без мирної угоди, - Reuters
- 21:52
- Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, - Telegraph
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.