В Україні створюють міжнародний фонд з підтримки громад, що постраждали від агресії РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Велика Британія, США, Швейцарія, Швеція і Канада долучилися до створення фонду «Партнерство за сильну Україну», який опікуватиметься підтримкою розвитку громад, які постраждали від збройної агресії Росії. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

В Києві глава Мінреінтеграції Ірина Верещук та посли Великої Британії, США, Швейцарії, Швеції і Канади підписали Меморандум про створення Фонду «Партнерство за сильну Україну».

«Фонд опікуватиметься підтримкою довгострокового розвитку громад, які постраждали від збройної агресії Росії, запобіганням подальшій ескалації та підготовкою до плавної і безперешкодної соціальної, економічної та політичної реінтеграції тимчасово окупованих територій», – сказано у повідомленні. 

Перша фаза реалізації програми Фонду триватиме до березня 2024 року, а її бюджет становитиме 35 млн фунтів стерлінгів, що дорівнює 1,3 млрд грн, повідомляє пресслужба. 

Зазначається, що вже затверджено низку пілотних проєктів, направлених на підтримку найбільш вразливих громад, посилення цивільно-військового співробітництва та поліпшення енергоефективності в Луганській та Донецькій областях. 

Зокрема, йдеться про проведення енергоаудиту під час процесу термомодернізації соціальних закладів. 

«Наразі тамтешні громади не мають змоги це зробити, тому Фонд допомагатиме їм у цій справі, як і загалом у термомодернізації будівель, визначених громадами. Зокрема, це можуть бути дитсадочки, школи та інша соціальна інфраструктура», – сказано у повідомленні. 

Крім того, Ірина Верещук зазначила, що один з проєктів Фонду, які заплановані до реалізації у 2022 році, стосується протидії гібридним загрозам, поширенню кремлівської дезінформації. Національний центр з розбудови миру братиме безпосередню участь у роботі згаданого проєкту на ресурсній основі партнерського Фонду.

У 2022 році в Україні може розпочатися процес розселення місць компактного проживання (МКП) внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій. МКП — це, зокрема, модульні містечка, які у 2014–2015 роках будував німецький фонд GIZ, а також санаторії та інші місця, де наразі мешкають переселенці.

28 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив стратегію інтеграції переселенців. Серед її завдань: створити умови для інтеграції ВПО; забезпечити повний доступ до освіти, до соціальних, адміністративних та інших послуг; створити умови для розвитку потенціалу ВПО на нових місцях проживання; вирішити елементарні соціальні потреби: від працевлаштування до забезпеченості житлом.

Джерело: Центр журналістських розслідувань 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
19:02
НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
19:02
Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
18:04
Україна 2025: на межі
17:04
The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
16:10
Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
15:03
В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
14:43
Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
13:14
"Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
12:16
Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]