ВАКС призначив Чаусу 718 тисяч застави замість домашнього арешту

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вищий антикорупційний суд змінив екссудді Миколі Чаусу запобіжний захід із нічного домашнього арешту на заставу в 717 тисяч 900 гривень застави.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Обвинувачений має внести кошти протягом 5 днів. Крім того, він далі носитиме електронний браслет.

Суд частково задовольнив клопотання прокурора Аліни Жовницької, яка попросила взяти Чауса під варту, водночас пропонуючи альтернативу у вигляді застави.

Захисники кажуть, що підстав для зміни запобіжного заходу на більш суворий немає, адже Чаус нічого не порушив, ніяких нових обставин не з’явилося. Приводом для клопотання послужила неможливість тримати Чауса під домашнім арештом більше 6 місяців (це обмеження на стадії досудового слідства встановлено законом).

Раніше слідчий суддя на основі цих же даних дійшов висновку, що немає підстав брати підозрюваного під варту.

Чаус каже, що мотивувальна частина нового клопотання прокурора ідентична із попереднім. Він вважає, що прокурор не довела ризиків. На його думку, прокурор проявляє цим клопотанням свою упередженість.

Обвинувачений розповів, що не працює, утримує родину, згадав про стан здоров’я. Він попросив обрати йому запобіжний захід, не пов’язаний із позбавленням волі.

Прокурор Аліна Жовницька повідомила, що 28 січня Чаусу скасували цілодобову охорону СБУ. Однак оперативні працівники ще тимчасово його супроводжують.

Чаус сказав, що після повернення в Україну зафіксував щонайменше три спроби фізичного знищення. За його словами, кілька тижнів тому до нього зверталися правоохоронні органи Молдови і він передав їм інформацію на випадок, якщо щось станеться.

Колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус обвинувачується в отриманні 150 тисяч доларів неправомірної вигоди. Підозру йому повідомили ще у 2016 році, але суддя зник і перебував у розшуку. Згодом він з’явився на території Молдови, куди в’їхав за чужими документами. Почався тривалий процес екстрадиції і одночасно Чаус просив про політичний притулок.

За 5 років екстрадиція так і не завершилася. Але Чауса знайшли у Вінницькій област і тоді він звернувся до СБУ і заявив, що став жертвою викрадення спочатку в 2016-му і тепер у 2021 році. Служба безпеки почала розслідувати викрадення Чауса і взяла екссуддю під охорону.

Чаусу загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]