Використовуючи хитрі атаки, Україна нівелювала військово-морську перевагу Росії у Чорному морі - WSJ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Використовуючи безпілотники та ракети власного виробництва для атак на російські кораблі, Україна значною мірою підірвала військову перевагу Росії у Чорному морі, пише The Wall Street Journal. 

Це дозволяє, зокрема, відновлювати роботу одеських портів, куди почали заходити комерційні судна. Щоб забезпечити нашу безпеку зараз і в майбутньому, ми повинні починати оборону нашого берега на березі противника. Це підхід, який ми поступово намагаємось впроваджувати», — заявив у коментарі виданню командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа. 

The Wall Street Journal нагадує, що на початку російського вторгнення Чорноморський флот РФ мав чисельну перевагу над українським ВМС у пропорції 12 до 1. Проте зараз російські кораблі не наважуються увійти до північно-західної частини Чорного моря, їх стримують українські берегові ракети та численні міни, зазначає "Медуза". 

Сам Чорноморський флот РФ зазнав серйозних втрат у результаті серії українських ударів, для нього більше немає безпечних районів у Чорному морі, стверджують журналісти.

Видання пише про українську атаку судноремонтним заводом у Севастополі 13 вересня. Тоді пошкодження отримали великий десантний корабель «Мінськ» та дизель-електричний підводний човен «Ростов-на-Дону», які перебували на ремонті у сухому доці. На думку опитаних WSJ аналітиків, пошкодження самого дока також ускладнить військово-морські операції Росії протягом найближчих місяців. 

У той час як Україна не в змозі розгорнути великі військові кораблі, кілька типів українських морських безпілотників забезпечують нові наступальні можливості, зазначається в публікації. "Очевидно, що безпілотники - це те, що змушує противника бути в напрузі, не відчувати себе в безпеці навіть у своїх портах базування, не кажучи вже про море", - заявив Неіжпапа.

WSJ називає новою фазою війни за Чорне море вихід Росії із  зернової угоди, яка обмежувала свободу дій українських військових. За словами Неїжпапи, Україна не планує заважати цивільним судам у Чорному морі, але угода 1994 року про міжнародне право щодо воєнних дій на морі дозволяє атакувати комерційні судна, які допомагають російським військовим. Він назвав їх «цілком законними цілями». 4 серпня Росморречфлот повідомляв , що російський танкер "Сіг" отримав пошкодження в результаті атаки морського дрону. Джерело BBC News говорило, що це була спільна операція СБУ та ВМС України.

Після завершення зернової угоди Україна оголосила про створення тимчасових коридорів у Чорному морі. 17 вересня в український порт «Чорноморськ», що знаходиться в Одеській області, прибули два перші суховантажні машини, які скористалися ними. За словами співрозмовників WSJ, це стало можливим завдяки здатності України завдавати ударів по російських портах.

Директор Інституту морських досліджень Росії при Військово-морському коледжі США Майкл Петерсен вважає, що росіяни більше не володіють ініціативою в Чорному морі. Він пов'язав це із підходом українських військових. «Відбулася справді важлива зміна. Українці поступово перехопили ініціативу, і ця серія невеликих тактичних перемог почала складатися в оперативний та навіть стратегічний успіх», - сказав він.

Росія перебуває в «унікально вразливому становищі» у Чорному морі, вважає The Wall Street Journal. Незважаючи на те, що вона є великою військово-морською державою, вона не може замінити втрачені кораблі суднами з інших флотів, оскільки Туреччина, яка контролює протоки між Чорним та Середземним морями, заборонила прохід військових кораблів воюючих сторін у лютому 2022 року.

Окрім Одеси, Україна продовжує торгівлю через морські порти у дельті Дунаю на кордоні з Румунією – Ізмаїл, Рені та Кілія. Останнім часом вони неодноразово зазнавали атак російських дронів-камікадзе, що призвело, за словами українських чиновників, до знищення складів із 270 тисяч тонн зерна. Ці порти продовжують працювати майже на повну потужність, проте відновлення роботи одеських портів є пріоритетом для України — тепер без необхідності дотримуватись російських умов.

За словами Неіжпапи, зараз територія площею близько 9650 квадратних миль у північно-західній частині Чорного моря перетворилася на «нічию», куди, крім цивільних судів, наважуються заходити лише швидкохідні судна, які надто малі, щоб стати мішенню для ракет. Росія зберігає перевагу у повітрі, але, як сподівається командувач ВМС України, вона зникне після того, як Київ отримає винищувачі F-16. "Я можу вас запевнити, якщо F-16 просто патрулюватимуть небо над Одесою, то в північно-західній частині Чорного моря не буде жодного російського літака", - заявив Неіжпапа.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]