Висилка 600 чиновників рф з Європи «підірвала» шпинуські операції - шеф MI5

|
Версия для печатиВерсия для печати

Шеф MI5 Кен Маккаллум заявив, що масове видворення російських шпигунів з Європи після початку російського вторгнення в Україну завдало «найзначнішого стратегічного удару» по російських розвідувальних службах у новітній історії.

Кен Маккаллум наголосив,  що цього року його країна відмовила у візі більш ніж 100 російським дипломатам із міркувань національної безпеки, повідомляє Голос Америки.

За його словами, цього року 600 російських чиновників було вислано з Європи, 400 з яких його агентство визнало шпигунами.

Це видворення, в результаті якого Британію покинуло 23 російських дипломати за звинуваченням у шпигунстві, застало зненацька президента росії владіміра путіна.

Але, за його словами, британські розвідники все ще стикаються з «російським таємним інструментарієм», який включає замахи на вбивства, «кібератаки, дезінформацію, шпигунство» та втручання в демократичні процеси.

Маккаллум також назвав «дурними» заяви москви про причетність Лондона до підриву газопроводу «Північний потік».

У промові, яка представляла щорічну доповідь, він окреслив основні загрози Сполученому Королівству як з боку ворогуючих держав, так і терористичних груп, Маккаллум сказав, що існує ризик того, що росія, Китай та Іран можуть об’єднати зусилля, і таким чином збільшити загрози, що виходять з цих країн.

Маккаллум також нагадав попередження, які його служба робила раніше, про те, що китайська влада використовує всі наявні засоби для контролю і залякування китайської діаспори.

Він послався на інцидент, що стався минулого місяця в Манчестері, на півночі Англії, коли чоловік, який протестував біля китайського консульства, розповів, що його затягли в середину будівлі люди в масках, а потім штовхали і били.

«Ми не терпітимемо залякування та переслідування громадян Великої Британії та тих, хто переїхав жити до Великої Британії», – сказав Маккаллум.

Керівник МІ5 також згадав про спроби Китаю вплинути на британських законодавців і громадських діячів.

За його словами, Китай становить «стратегічний виклик Великій Британії, який найбільше змінює правила гри».

«Ми бачимо, що китайська влада грає в довгу гру, розвиваючи контакти, щоб маніпулювати громадською думкою на користь Китаю, прагнучи залучити та вплинути не лише на відомих парламентарів у всьому політичному ландшафті, а й на людей, які значно полегшують кар’єру в суспільному житті, поступово створюючи почуття зобов'язання», – сказав Кен Маккаллум.

 

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:04
The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
16:10
Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
15:03
В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
14:43
Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
13:14
"Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
12:16
Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
11:00
Бутусов розповів, як влада залишила ЗСУ без мінометних мін: це афера на 25 мільярдів гривень (ВІДЕО)
10:32
У Харкові затримано клірика упц мп - агента спецслужб рф (ФОТО)
09:02
Росіяни на човнах форсували Оскіл і висадили десант південніше Новомлинська
08:43
У Калузі дрони вразили НПЗ і завод "Тайфун", атакований Курськ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]