Єврокомісія оголосила пропозиції до 8-го пакету санкцій проти Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейська комісія оприлюднила пропозиції восьмого пакету санкцій для росії через ескалацію війни в Україні. У ньому буде розширено список осіб, щодо яких запровадять санкції, а також буде запроваджено обмеження у галузі торгівлі, ціни на російську нафту та інше.

Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає "Інтерфакс-Україна".

"Росія вивела ескалацію вторгнення в Україну на новий рівень. Псевдореферендум, організований на територіях, окупованих Росією, є незаконною спробою захопити землю і змінити міжнародні кордони силою. Мобілізація і погрози Путіна використовувати атомну зброю - подальший крок на шляху ескалації. Ми не сприймаємо псевдореферендуми і будь-якого виду анексію в Україні, і вважаємо, що Кремль має заплатили за цю подальшу ескалацію. Сьогодні ми пропонуємо новий пакет санкцій проти Росії. Перша частина стосується списку осіб і компаній", - сказала вона.

За словами фон дер Ляєн, друга частина санкцій стосується обмежень у сфері торгівлі.

"Ми ізолюємо і вдаримо по російській економіці ще більше. Ми пропонуємо нову заборону на російські товари, що не дасть їм змоги зайти на європейський ринок і спричинить втрату додаткових 7 млрд євро доходів", - пояснила вона.

Крім того, Єврокомісія пропонує розширити список товарів, які більше не можна експортувати в Росію.

"Мета - зробити так, щоб не допустити військовий комплекс Кремля до ключових технологій", - зазначила фон дер Ляєн.

Єврокомісія пропонує встановити нову заборону на імпорт російської продукції. Це позбавить Росію доходів на 7,5 млрд євро.

Також пропонується розширити список продукції, яка не може експортуватися до Росії. Це стосується, зокрема, додаткових матеріалів для авіації та електронні компоненти, а також специфічні хімічні сполуки.

"Також пропонуємо заборонити додаткові послуги для Росії і заборонити громадянам країн ЄС обіймати керівні посади у державних російських компаніях", - сказала фон дер Ляєн.

Єврокомісія також запропонувала юридичну основу для запровадження межі цін на російську нафту.

Фон дер Ляєн нагадала, що раніше ЄС вже погодився заборонити російську нафту, що доставляється морськими шляхами, з 15 грудня. Але, за її словами, країнам, що розвиваються, потрібна нафта за низькими цінами. Тому країни G7 досягли принципової домовленості про обмеження цін.

"Ця межа цін знизить доходи Росії з однієї сторони, а з іншої сприятиме стабільності світового енергетичного ринку", - сказала вона.

Брюссель також запроваджую нову категорію санкцій для осіб, які допомагають обходити накладені на Росію обмеження. "Наприклад, люди, які купують товари в ЄС, везуть в треті країни, а потім до Росії. Вони можуть самі стати об’єктом санкцій", - пояснила фон дер Ляєн.

Крім того, ЄС розширить санкційні списки і запровадить персональні санкції проти представників Міноборони РФ та підконтрольних Кремлю представників окупаційної влади у чотирьох українських областях, де відбулися псефдореферендуми РФ. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський після зустрічі з главою МЗС  Франції Катрін Колонною заявив, що Україна очікує максимально жорсткої реакції міжнародних партнерів на псевдореферендуми, які проводить Росія на окупованих територіях.

Сполучені Штати вже цього тижня планують оголосити про заходи, які буде вжито проти Росії у відповідь на проведення так званих псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]