Єврокомісія оприлюднила подробиці плану по відмові від викопних джерел енергії
Європейська комісія оприлюднила подробиці плану, який має допомогти позбутися залежності від викопних джерел енергії, які європейці значною мірою досі купують в Росії.
План REPowerEU названий «відповіддю на труднощі і перебої на світовому енергетичному ринку, спричинені вторгненням Росії в Україну», повідомляє Голос Америки.
«Є дві нагальні причини для трансформації енергетичної системи Європи: припинення залежності ЄС від російського викопного палива, яке використовується у якості економічної і політичної зброї та коштує європейським платникам податків майже €100 мільярдів на рік, а також - подолання кліматичної кризи», - проголошує Єврокомісія.
Досі Росія забезпечує понад 40% газового імпорту у ЄС (залежність окремих країн сягає навіть 80%) і приблизно 27% нафти, а також значних обсягів вугілля.
Схвалений у квітні 5-тий пакет санкції ЄС передбачає ембарго на російське вугілля, що має почати діяти від середини серпня.
Ембарго на російське вугілля також запровадили США та Велика Британія.
Тим часом проголошені наміри ЄС відмовитися від російської нафти досі не затверджені через заперечення деяких країн, зокрема Угорщини.
Заклики до європейських санкцій щодо російського газу наразі залишаються недосяжними, бо рівень залежності Європи від газопостачань з Росії ще вищий, і найбільша країна ЄС - Німеччина залишається найбільшим споживачем російського газу.
Але до 2030 року ЄС планує відмовитися від енергії з Росії повністю.
План REPowerEU зосереджується на трьох головних напрямках:
1. Енергозбереження.
Пропозиції Єврокомісії зокрема передбачають, щоб уряди запровадили фіскальні заохочення енергозбереження «такі як зменшення рівнів ПДВ на енергоефективні системи опалення, на термоізоляцію будинків та пристроїв і устаткування».
2.Диверсифікація енергопостачань. ЄС пропонує такі кроки як колективна закупівля природного газу (зокрема імпорт зрідженого газу) водню тощо, а також підтримку сусідів ЄС.
«Ми далі працюватимемо разом з Україною, щоб гарантувати постачання та функціонування енергетичного сектору, водночас, прокладаючи шлях до майбутньої торгівлі електричним струмом та відновлювальним воднем, а також відбудовуватимемо енергетичну систему (України)», - сказано в роз’ясненнях плану.
3. Пришвидшений перехід на відновлювані джерела. Єврокомісія наполягає, що «пришвидшення і збільшення частки відновлюваної енергії в генеруванні, промисловості, будівництві й транспорті підштовхне зелену трансформацію і в майбутньому знизить ціни».
Планувальники сподіваються, до 2030 року досягти цілі - 40%-45% енергії з відновлюваних джерел.
У планах зокрема згадано використання сонячної і геотермальної енергії, а також «відновлюваного водню».
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:35
- УП розповіла, в яку клоаку Офіс президента перетворив Гепрокуратуру
- 16:59
- Це нам - війна, а їм - курорти: "слуга народу" Куницький втік з України
- 15:43
- ВАКС арештував частину майна Крупи: мільйони доларів та коробки з золотом
- 14:50
- У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
- 13:16
- Вирок отримали екснардеп Колесніченко і два експолковники міліції часів Януковича. Заочно
- 12:03
- Михайло Ткач: Чому син Баканова має піти з СБУ
- 11:11
- Західні спецслужби підозрюють росію у спробі затіяти підпали у літаках до США та Канади - WSJ
- 10:12
- АРМА виявило перші активи фігурантів справ про зловживання у МСЕК - масштаби вражають
- 10:01
- Зеленський намагається втягнути Польщу у війну, - віцепрем’єр-міністр Польщі Гавковський
- 09:56
- 58 працівників прокуратури Одеської області - інваліди
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.