WSJ: Путін сам руйнує комфортний для Росії світовий порядок

|
Версия для печатиВерсия для печати

Владімір Путін кидає виклик світовому порядку, і, схоже, він пишається цим. Але Росія точно не єдина країна, невдоволена цим світовим порядком. Наприклад, США вважають глобальним гегемоном. Вже більш ніж 60 років Вашингтону доводиться мати справу з ідеологічним ворогом, який живе просто під боком на Кубі.

США не можуть змусити власні ж компанії повернутися додому з країн, що розвиваються. А тепер вони щодня страждають від приниження. Американці кожного дня прокидаються з новинами про російські удари по Україні, яку вони і їхні союзники підтримують. ЛІдери США на власному досвіді знають, що грубе вторгнення може ще більше погіршити і без того нелегке становище, - пише в статті для Wall Street Journal старший науковий співробітник центру Carnegie Endowment for International Peace Алєксандр Баунов.

У битві за новий світовий порядок Путін не боїться знищити той, який вже існує. Росія зробила велику ставку на власні розміри і силу, розраховуючи, що будь-які спроби виключити її зі міжнародної системи призведе до її краху. Або що економічна ціна буде настільки великою, що Заходу доведеться якось миритися з російськими потребами.

«Всі вони приповзуть назад», - кажуть росіяни у відповідь на санкції і втечу західних компаній, таких як Coca-Cola і Boeing. Не зрозуміло, на чому заснована така самовпевненість. Успіх жодної з цих компаній, так само як західної економіки загалом, не залежить від російського ринку. Росія не зіграла жодної ролі у повоєнних економічних дивах Японії, Іспанії, Південної Кореї чи Західної Німеччини. Азійські тигри стали тими, ким вони є, без присутності на російському ринку. Навіть Китай досяг економічного підйому не тому, що постачав в Росію куртки у 1990-х. Є надія, що російський замінник McDonald’s зможе відтворити знайомі смаки американської мережі. Але у нього немає жодного шансу стати глобальною компанією.

Після вторгнення Росії в Україну світ багато в чому змінився, однак, він не став більш сприятливим для амбіцій Москви. Фінляндія і Швеція вступають в НАТО. «Північний потік-2», який от-от мали запустити, тепер потоплений. Кількість країн, які скасували візові вимоги для громадян РФ, зростала з року в рік. Але вже ні. Державний телеканал RT здобув певний успіх на глобальному інформаційному ринку. Але тепер він заблокований по всьому ЄС. Деякі західні чиновники мовчки визнавали контроль Росії над окупованим українським Кримом. Литва була надійним транзитним вузлом для всіх товарів, які прямували в Калінінград. Тепер Вільнюс намагається максимально обмежити цей потік, спираючись на санкції ЄС. Навіть дружній Китай «вибиває» собі великі знижки на російську нафту і газ.

Змінюючи світовий порядок, Росія раптом зрозуміла, що вона не лише жертва, а й частина його. Більше того, вона навіть отримувала вигоду від цього світового порядку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]