Як суддя Тупицький та свояк Шевченка втекли за кордон: розкрито схему

|
Версия для печатиВерсия для печати

20 чоловіків мобілізаційного віку скористалися "послугами" поліцейських, прикордонників і прикордонних місцевих, щоб у перші місяці повномасштабного вторгнення втекти за кордон. Серед них фігурують колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький, чоловік сестри футболіста Андрія Шевченка та ексміністр фінансів.

Про це йдеться у розслідуванні "Слідства.Інфо".

Як з'ясувало журналістське розслідування, усіх цих людей поєднує номер закарпатського поліцейського в телефонній книзі та два пункти пропуску з України до Угорщини – "Косино" та "Лужанка".

Схема діяла через заступника начальника з превентивної діяльності Берегівського районного відділу поліції (Закарпаття) Яна Мікшу. Зараз справу проти нього слухає Печерський районний суд. Його підозрюють у незаконному переправленні до Угорщини 20 військовозобовʼязаних чоловіків.

На час розслідування суд відпустив Мікшу під заставу у 2 млн 200 тисяч гривень. Його усунули від роботи.

Ян Мікша. Фото: "Слідство.Інфо"

За словами прокурорів, Мікша особисто контролював, щоб прикордонники пропускали ці автомобілі без перевірки документів у пасажирів та огляду транспортного засобу. Згідно з показаннями свідків, за кожен переправлений кордон України особа платила не менше 20 тисяч доларів.

Обвинувачення стверджує, що в березні 2022 року колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький і ще двоє чоловіків приїхали на Закарпаття зі своїми родинами. 17 березня усі троє зустрілись у селі Яноші Берегівського району біля готелю "Гелікон". Туди ж приїхав місцевий водій і два поліцейські — один з яких Ян Мікша.

Цього ж дня усі троє приїхали на український кордон у пункт пропуску "Косино" на білому автомобілі "Тойота". Але на пункті пропуску було фактично обліковано лише водія автомобіля, який їх віз. Натомість трьох пасажирів зареєструвала угорська сторона. З 2022 року і дотепер Тупицький перебуває у Відні.

Олександр Тупицький. Фото: "Слідство.Інфо"

6 березня через пункт пропуску "Косино" з України в Угорщину виїхав міністр фінансів в уряді Кінаха і радник Януковича Ігор Юшко. Його останнє українське місце роботи — голова правління "Сбербанку Росії" в Україні. Йому на момент перетину кордону виповнився 61 рік, і чоловік мав право на виїзд, однак Юшко вивіз в Угорщину ще двох пасажирів — сина Станіслава, якому 33 роки, та свого 48-річного охоронця Дмитра.

Пропускав їх поза своєю робочою зміною, як зазначають прокурори, прикордонник Роман Макух. Він дав вказівку іншому прикордоннику, який офіційно працював у цей день, не оглядати автівку Юшка-старшого. Зараз Макух теж під слідством.

Ігор Юшко. Фото: "Слідство.Інфо"

За інформацією прокурорів, з Мікшою також зв'язалася сестра відомого футболіста і тренера Андрія Шевченка — Олена. Вона зателефонувала до поліцейського за кілька днів до виїзду за кордон. Слідство стверджує, що 20 березня Олена Шевченко разом зі своєю матір’ю та чоловіком Андрієм Васюренком, якому трохи за 50, перетнули український кордон. Причому на українському боці інформація про виїзд Васюренка відсутня. Дані про його перетин кордону з'явилися того ж дня вже на угорському пункті пропуску.

Вгорі на фото Олена Шевченко з Чоловіком. Джерело: "Слідство.Інфо"

Нагадаємо: У вересні 2022 року вийшло розслідування Української правди "Батальйон Відень" про те, як 59-річний колишній голова і екссуддя Конституційного суду України Олександр Тупицький вже пів року проживає в австрійському Відні як біженець і стверджує, що перетнув український кордон законно, як "звільнений від мобілізації".

Два роки тому Конституційний суд, керівником якого був саме Олександр Тупицький, скасував електронні декларації, відповідальність за незаконне збагачення та ще цілу низку норм антикорупційного законодавства.

Зображення вгорі: КПП "Лужанка". Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]