Юрій Касьянов: Данилов і військові рейки

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Скажіть хто-небудь нашому секретарю РНБО Данилову, а то він не знає, що перехід країни на військові рейки у воєнний час вигадали не в тоталітарному СРСР, а в країнах з розвиненою капіталістичною, ринковою економікою ще на початку Першої світової війни в 1914 році.

Олексій Мячеславович не знає, що гасло "все для фронту, все для перемоги" вигадали не більшовики, а німці в 1915 року. Вони ж придумали "військовий комунізм", як спосіб мобілізації економіки на перемогу у війні.

Британці у 1914 році ухвалили драконівський декрет "про захист держави", що надав право уряду використовувати державні та приватні заводи і фабрики так, як він вважатиме за потрібне для збільшення виробництва озброєнь. Було створено спеціальне міністерство озброєнь, яке за рік збільшило виробництво набоїв у 14 разів, а виробництво снарядів з 2 млн до 187 млн на рік.

Данілов каже, що зараз "перейти на військові рейки фізично неможливо", тому що тепер, мовляв, усе приватне (а Укроборонпром?!..), і змусити підприємця працювати на перемогу не можна. Але ось американці, британці, німці, італійці, японці в роки Другої світової війни вважали інакше. У всіх цих країнах на оборонку працювали приватні компанії, і дуже успішно.

США вступили у війну 1941 року, не маючи, фактично, ні сухопутної армії, ні артилерії, ні танків. Президент Рузвельт негайно оголосив про переведення економіки країни на військові рейки. Повна перебудова економіки була здійснена за рік, і обсяг виробництва військової продукції був збільшений - за один тільки рік - у чотири рази. У 1943 році Штати витрачали на військові потреби вже 43% ВВП проти 21% у 1941 році.

Україна, до речі, тільки планує у 2024 році витратити на оборону 21,6%.

У 1942 році, почавши з нуля, Америка виробила 4772 танки. Танки будували, зокрема, на заводах Форда, хоча сам стариган Форд був проти, бо симпатизував нацистам. На заводах Форда будували також бомбардувальники, і зовсім перестали виробляти легкові автомобілі. Виробництво легкових авто було заборонено спеціальним декретом.

1941 року Рузвельт створив Раду військового виробництва (War Production Board - WPB), у якій, на щастя для антигітлерівської коаліції, Олексій Данілов не був секретарем. Голова WPB здійснював загальне управління військовою економікою США, розподіляв замовлення, ресурси, фінанси. До кінця 1943 року 2/3 американської економіки було переведено на військові рейки.

Множинні військові замовлення розподілялися по підприємствах. Самі підприємства безперервно модернізувалися, на що виділялися кредити. Будувалися величезні заводи. Масово брали на роботу жінок.

Наші "бійці економічного фронту" і балаболи-штурмовики з підконтрольних Данилову ЗМІ неодмінно скажуть, що Америку не бомбили. Це правда. Але правда і в тому, що Україну ще теж не бомбили, адже ці кілька тисяч ракет і шахедів - ніщо порівняно із сотнями тисяч бомб, ракет і безпілотників, якими німці бомбили Англію в роки Другої світової війни. І взагалі крапля в морі порівняно з союзними бомбардуваннями Німеччини.

Але і британська, і німецька економіки працювали під жахливими бомбардуваннями. Заводи перетворювалися на руїни, за одну ніч гинули десятки тисяч кваліфікованих робітників, але тут же будувалися нові заводи, і виробництво озброєнь зростало всі роки війни. Навіть у нацистській Німеччині, навіть наприкінці 1944 року, коли британські ланкастери й американські літаючі фортеці бомбили безперервно - виробництво зростало!

Звичайно, перевести на військові рейки сотню нічних клубів Києва складно. Але ось вам ідея для рішення РНБО - що, як стриптезерок одягнути у військову форму?.. Для початку?..

Автор: Юрій Касьянов, ЗСУ

(Джерело).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]