Юрій Касьянов: Армія старих та інвалідів завжди програє війну армії молодих

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нас погубить те саме, що погубило вільну Україну понад сто років тому - небажання більшої частини інфантильного населення битися за свою свободу, за своє життя. Ці білі й пухнасті, перелякані хом'ячки все одно потім загинули - у Голодомор, під час репресій, у роки Другої світової війни.

Чи знаєте ви, що українці заплатили найбільшу ціну за перемогу сил антигітлерівської коаліції?.. У 1940-му році населення Української РСР становило 41,3 млн. У 1945-му - 27,4 млн осіб. Отже, у роки Другої світової війни Україна втратила майже 14 млн населення. Втрати всього Радянського Союзу - понад 27 млн осіб. Усіх країн, що воювали, - близько 50 млн осіб...

Імперія кидала українців у топку війни, не шкодуючи ні молодих, ні літніх, так само, як зараз забирає на війну жителів окупованих територій. Ось що писав Олександр Довженко 28 листопада 1943 року: "...у боях гине безліч мобілізованих на Україні визволених громадян. Їх звуть, здається, чорносвитками. Вони воюють у домашньому одязі, без жодної підготовки, як штрафні. На них дивляться, як на винних".

Подібну історію оповідає письменник Анатолій Дімаров: "Коли село визволили, усіх чоловіків від 16 до 60 років - усіх, була б нога - рука, а сліпий - глухий - байдуже, - стали брати до армії. Нас "озброїли" - дали по півцеглини і - "ідіть, спокутуйте провину кров'ю", бо ми на окупованій території були. Мовляв, ви кидаєте цеглу, а німці нехай думають, що це гранати! Нас 500 чоловік вигнали на лід водосховища, ... тільки 15 уціліли! А під Ізюмом десять тисяч таких беззбройних поклали!"

Ви цього хочете - вмирати за імперію, небажаючи битися за свою свободу?!..

Не чіпайте, кричать, молодь! Мовляв, молодь у нас квола й хвороблива, не те, що двометрова молодь Другої світової, вони воювати не здатні, і взагалі це генофонд нації, наші осіменителі-розмножувачі, не чіпайте їх!

Кого ви розмножувати збираєтеся? Мільйони українських солдатів путіна після чергової поразки вільної України?..

У всі часи на всіх війнах молоді воюють краще. Я по собі скажу: зараз якщо що, прорив ворога і треба відступати, я у своєму віці й кілометровий марш-кидок не подужаю, я одразу лишаюся - прикривати до кінця. Ось і вся роль літньої армії, напівсліпої і напівглухої, яка страждає від ревматизму і серцевих хвороб. Якщо правда, що вже загинуло 100 тисяч наших солдатів, то третя частина - 30 тисяч - могли б залишитися в живих, якби могли краще бігати, влучніше стріляти, і не вмирати в окопах від гострої серцево-судинної недостатності.

Армія старих та інвалідів завжди програє війну армії молодих; ця армія платить величезну ціну за популістські гасла "не чіпайте молодь!" Мільйон старих можна прирівняти до півмільйона молодих.

А скільки на фронт забрали досвідчених конструкторів, інженерів, електронників, зварювальників, ракетників, аеродинамників, мотористів, які могли б робити в тилу зброю? Чим і ким замінити багаторічний досвід, знання і навички?

Чому в Ізраїлі призову на військову службу підлягають усі чоловіки у віці 18-29 років і всі незаміжні жінки у віці 18-26 років?.. - Тому що вони хочуть вижити. І не хочуть, щоб знову повторився геноцид євреїв.

Термін строкової служби для чоловіків в Ізраїлі - 36 місяців, для жінок - 21 місяць. Як бачимо - це молоді люди, а не інфарктники та інсультники середнього віку 50 років, як у нашій українській армії.

І це не просто призовники, які у нас "вони ж діти" - це кадровий кістяк ізраїльської професійної армії. Тому що професіонали - це не тільки ті, хто за гроші, а ті, хто вміють воювати. За три роки ізраїльські чоловіки і за майже за два роки ізраїльські жінки цю науку вивчають дуже добре.

Після закінчення строкової служби всі ізраїльтяни зобов'язані проходити щомісячні одноденні та щорічні одномісячні збори. Участь у зборах є таким же обов'язком, як і служба за призовом. Тривалість служби в резерві завершується по досягненню 45 років.

Тобто, таких дідів як у нас, в Ізраїлі навіть у резерв не беруть.

В Сполучених Штатах, де існує стовідсотково контрактна, професійна армія, на випадок великої війни (а в нас вона велика) передбачена мобілізація за жеребом. Тобто, призивають не тих, кого спіймав воєнком на вулиці, і дають відстрочку не тому, хто відмазався - все вирішує публічна лотерея, механізм проведення якої добре відпрацьовано в роки Першої, Другої світових війн, під час Корейської та В'єтнамської війни.

Для цього в Штатах працює незалежне урядове агентство Selective Service System (SSS), яке веде облік молодих людей чоловічої статі у віці від 18 до 26 років, включно з іноземними громадянами чоловічої статі, які проживають на території країни понад один рік, за винятком дипломатів. Ухилення від реєстрації в SSS тягне за собою покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до п'яти років.

Знову, як бачимо, призову підлягають насамперед молоді - 18 - 26, сильні, здорові люди, а не пенсіонери. Призов здійснюється за лотереєю, і це, принаймні, чесно.

Але у нас свій шлях ідіотів, які думають тільки про вибори, тому заграють із виборцем, замість того, щоб рятувати країну.

Автор: Юрій Касьянов, офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”

Джерело: сторінка автора у Фейсбук

Photo: Getty Images

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]