Західні спецслужби підозрюють росію у спробі затіяти підпали у літаках до США та Канади - WSJ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Західні спецслужби заявили, що Росія проводила таємну  операцію та хотіла спричинити пожежі на борту вантажних або пасажирських літаків, що летіли до США і Канади, тому відправила через DHL два запалювальні пристрої.

Про це пише The Wall Street Journal.

Пристрої вибухнули в логістичних центрах DHL в липні, один в Лейпцигу, Німеччина, а інший в Бірмінгемі, Англія. 

Слідчі і шпигунські агентства в Європі з'ясували, як були виготовлені пристрої - це були електромасажери, начинені легкозаймистою речовиною на основі магнію. 

Співробітники служби безпеки і люди, знайомі з розслідуванням дійшли висновку, що це була частина ширшої російської змови.

Як повідомляє WSJ, електричні масажери, надіслані до Великої Британії з Литви, схоже, були спробою з'ясувати, як пронести такі запалювальні пристрої на борт літаків, що прямують до Північної Америки.

Литовська поліція заарештувала підозрюваного, який відправив чотири запалювальні пристрої, в тому числі два з магазину DHL у столиці Литви Вільнюсі, повідомив представник європейських правоохоронних органів. Підозрюваний назвався Ігорем Прудніковим, але його справжнє ім'я - Олександр Сурановас, сказав чиновник. Слідчі вважають, що його використовували як довірену особу російські шпигунські служби.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, якого WSJ попросив прокоментувати цю ситуацію, сказав: "Ми ніколи не чули жодних офіційних звинувачень" у причетності Росії, додавши: "Це традиційні необґрунтовані інсинуації з боку ЗМІ".

Європейська влада стверджує, що Росія стоїть за кампанією саботажу, включаючи підпали у Великобританії і Чехії, напади на трубопроводи і кабелі передачі даних в Балтії і втручання у водопостачання в Швеції і Фінляндії.

Через кілька місяців після пожеж у логістичних центрах DHL керівники обох британських розвідувальних служб заявили про диверсійні операції Росії. У вересні Річард Мур, голова МІ-6, британської служби зовнішньої розвідки, заявив, що російські шпигунські агентства "дещо здичавіли у своїй поведінці".

Місяцем пізніше Кен МакКаллум, голова МІ5, британської служби внутрішньої розвідки, попередив, що Росія організовує "підпали, саботаж тощо". Небезпечні дії, що здійснюються зі зростаючою нерозсудливістю".

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
18:06
Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
16:05
Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
14:02
Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
13:39
На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
13:23
Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
12:03
Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
10:01
У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
09:17
Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
09:09
Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]