Заява ЄС: Ордер на арешт Путіна — лише початок процесу притягнення до відповідальності

|
Версия для печатиВерсия для печати

Там підтримують й "створення належного механізму переслідування злочину агресії".

Воєнні злочини Росії, скоєні проти України та її народу, не залишаться безкарними, зазначено у спільній заяві Євросоюзу, проголошеній під час засідання ОБСЄ у Відні. Там сказано, що ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової - лише початок процесу, в рамках якого всі відповідальні за війну проти нашої держави повинні бути притягнуті до відповідальності.

"Укрінформ" повідомляє, що у заяві ЄС підтримує зусилля України разом з міжнародною коаліцією на цьому напрямку. Йдеться в тому числі й про "створення належного механізму переслідування злочину агресії", тобто спеціального трибуналу.

"У цьому контексті ми беремо до уваги рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) від 17 березня 2023 року про видачу ордерів на арешт Владіміра Путіна, президента Росії, а також Марії Львової-Бєлової, уповноваженого з прав дитини при президенті РФ. Ми розглядаємо це рішення МКС як початок процесу притягнення Росії, її лідерів та всіх відповідальних осіб до відповідальності за злочини та звірства, які вони наказують, дозволяють або вчиняють в Україні", - йдеться у заяві.

Євросоюз також підтримує розслідування, які МКС проводить в Україні. Ба більше, він закликає інші країни співпрацювати по цьому напрямку.

 "Ми також підтверджуємо нашу підтримку роботи Спільної слідчої групи та вітаємо створення Міжнародного центру з переслідування злочину агресії проти України", - йдеться в заяві Євросоюзу.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Генпрокурор України Андрій Костін закликає заочно судити Путіна&Ко, аби винні за цю війну постали перед судом навіть за умов, якщо їх не затримають. Та є нюанс: МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, але не за злочин агресії. Цю роль може виконати спеціальний трибунал для Росії, до створення якого долучилися вже щонайменше 32 країни світу.

Фото: twitter/Nugzar Metreveli

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:08
Леонід Маслов: Чому наше військово-політичне керівництво не здатне на ефективний спротив
17:31
Працівник Метінвесту вніс за екскомандира "Беркута" Пацеляка, який керував розгоном Майдану, 1 млн грн застави, а підприємство забронювало ексберкутівця від мобілізації
17:17
На кінець жовтня маємо 906 000 заброньованих - Свириденко
16:05
Розпочалася вирішальна битва осені — за місто Курахове
14:01
Заброньованих мільйон — на аудит
12:32
Міноборони звільнило людину нардепа ОПЗЖ Ісаєнка після розслідування ЗМІ. Але як його пропустили на посаду СБУ та військова контррозвідка?
12:22
Баканов сховав від мобілізації свого сина в СБУ (ВІДЕО)
12:02
Куди вклала злодійські гроші родина голови Хмельницького МСЕКу Тетяни Крупи
11:41
Зеленський публічно дорікнув Польщі за те, що вона без дозволу НАТО зробити не може
10:03
Директор ДБР Сухачов отримував пенсію до серпня 2024 року

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]