Жителі Курської області скаржаться Путіну на мародерство російських військових

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 120 жителів Кореневського району Курської області підписали колективне звернення до президента Росії Володимира Путіна і голів силових відомств із проханням допомогти з відновленням майна. За їхніми словами, в селищі Кореневе і найближчих населених пунктах розграбували десятки магазинів і житлових будинків.

При цьому українські військові до селища не дійшли - там розташовувалася російська армія, зазначає телеканал "Настоящее время".

"У СМТ Кореневе не було військових ЗСУ жодного дня, але всі магазини, автозаправки, аптеки, вцілілі житлові будинки розкрито і розграбовано, - говориться у зверненні. - Так, положенням КТО дозволено безперешкодне проникнення в будь-які приміщення, але цей режим не дає права учасникам скоювати злочини - грабувати, красти. Люди особисто бачили, як чоловіки у військовій формі розкривали будинки, розстрілювали собак, заходили в будинки, магазини, аптеки, склади і виносили-вивозили майно".

За словами деяких місцевих жителів, які після евакуації повернулися до своїх будинків, там вони застали людей у військовій формі за грабунком.

Крім Кореневого, повідомлення про мародерство надходили і з інших населених пунктів Курської області. 23 серпня російський телеграм-канал "Попіл" опублікував відеозапис, на якому троє російських військових грабують пункт видачі замовлень Wildberries у селі Званне Глушківського району. Кількома днями раніше двоє військових пограбували салон стільникового зв'язку "Мегафон" у самому Глушковому. Там же розграбували ще один пункт видачі замовлень Wildberries. У всіх цих селищах також не було ЗСУ.

Микита Парменов, журналіст телеграм-каналу "Попіл", каже, що на території прикордоння такі випадки мародерства - "абсолютно базова звичайна історія".

"Якщо ми говоримо про Грайворонський горокруг Бєлгородської області, це відбувалося там навесні, коли там перебували російські військові. Якщо ми говоримо про Шебекинський горокруг, наприклад селище Красне, там це відбувалося влітку, - розповів він в ефірі Настоящего Времени. - Щоразу це починається з того моменту, коли з населеного пункту виїжджає цивільна адміністрація, масово [виїжджають] місцеві жителі та силові цивільні органи, поліція, якісь інші силовики, які хоча б якось можуть контролювати ситуацію в плані пограбування магазинів, будинків і всього іншого".

 

За його словами, беруть участь у мародерстві "насамперед російські військові", оскільки "безконтрольно перебувають у цих населених пунктах". Переважно це "харчові історії", зазначає Парменов: грабують магазини "Пятерочка", "Магніт" та інші продуктові точки.

"Там фактично гуманітарна катастрофа, і це з боку мешканців виправдане мародерство, тому що вони не можуть в інший спосіб отримати продукти харчування", - каже журналіст.

У населених пунктах, які контролюють ЗСУ, випадки мародерства, незважаючи на постачання гуманітарної допомоги, також присутні. І цьому є низка відеопідтверджень, каже Парменов.

"Не дивлячись на те, що ЗСУ заявляли про створення військових комендатур, які в теорії повинні якось це все контролювати - і жителів, і, зокрема, своїх військовослужбовців, - але є низка відео, де просто солдати ЗСУ стоять і спостерігають за тим, як жителі розбивають вікна в якийсь магазин", - зазначає він.

Поки що грабежі в Курській області залишаються без реакції російської влади, стверджує журналіст. За даними Парменова, ті випадки, які були задокументовані, ніяк не розслідують, кримінальні справи також не порушено, незважаючи на те, що учасників мародерства визначити нескладно.

"Якщо ми говоримо про Бєлгородську область, то в Грайворонському міськрайоні військові розграбували свій же бліндаж, викравши інструменти будівельників, які будували цей бліндаж, повідривали підлогу в бліндажі і продавали це на ринку в Грайвороні. У цій ситуації абсолютно точно відомо, що цей бліндаж займав конкретний підрозділ, - стверджує Парменов. - У цій ситуації точно написані заяви від будівельної компанії, у якої вкрали інструмент, якій треба звітувати за побудовані укриття, але фактично вони розграбовані. Є звернення і заява, є розуміння, який підрозділ займав цей бліндаж. Але при цьому жодної реакції немає".

Десятого серпня в Курській, Брянській і Бєлгородській областях ввели режим контртерористичної операції, що дає змогу оглядати громадян, прослуховувати їхні телефонні розмови, вимикати інтернет і мобільний зв'язок, виселяти мешканців, заходити до їхніх домівок і забирати автомобілі. Місцева влада закликає людей евакуюватися, проте жителі прифронтових міст і сіл Курської області не хочуть виїжджати в безпечніші місця, побоюючись, зокрема, що їхні будинки розграбують російські військовослужбовці.

 «Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Ігор Луценко: Де наша відповідь на російські атаки шахедами?! Вона ж давно є!
17:35
УП розповіла, в яку клоаку Офіс президента перетворив Гепрокуратуру
16:59
Це нам - війна, а їм - курорти: "слуга народу" Куницький втік з України
15:43
ВАКС арештував частину майна Крупи: мільйони доларів та коробки з золотом
14:50
У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
13:16
Вирок отримали екснардеп Колесніченко і два експолковники міліції часів Януковича. Заочно
12:03
Михайло Ткач: Чому син Баканова має піти з СБУ
11:11
Західні спецслужби підозрюють росію у спробі затіяти підпали у літаках до США та Канади - WSJ
10:12
АРМА виявило перші активи фігурантів справ про зловживання у МСЕК - масштаби вражають
10:01
Зеленський намагається втягнути Польщу у війну, - віцепрем’єр-міністр Польщі Гавковський

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]