Журналіст розповів, чому був змушений оприлюднити документи про корупцію в Міноборони під час війни

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нові подробиці про угоду на мільярди, яку підписало Міноборони із прокладкою з капіталом у тисячу гривень.

Автор розслідування про корупційні закупівлі харчів для Міноборони, засновник проєкту “Наші гроші” Юрій Ніколов розповів, як кілька тижнів намагався достукатися до чиновників у високих кабінетах, після чого вирішив оприлюднити документи публічно. Деталі історії, яка передувала оприлюдненню документів, він розповів на своїй сторінці в Facebook та в ефірі відеоканалу журналіста Євгена Плінського.

Юрій Ніколов розказав, як він два тижні ходив здокументами по високих кабінетах і просив відреагувати на безлад. Йому в реакції відмовили. Не надали докази того що він помиляється, не пояснили чому такі ціни, не змінили контракт, а просто від нього відмахнулись. А після розголосу, почали звинувачувати, що це російське ІПСО, і потрібно щоб СБУ відкрила проти ЗМІ справу.

"На жаль держава очевидно робить свій вибір не на користь викорінення потенційно корупційних явищ, а на боротьбу з їх викриттям", - зазначив він.

При цьому, за словами розслідувача, у результату розголосу цієї історії, він отримав факти, яких бракувало в його розслідуванні.

"Я сходив на ютуб-канал до Евгений Плинский, докладно поговорили. А він вже від власних джерел отримав те, чого не було у мене – дані про закупівлі харчів Міноборони у другому півріччі 2022 року - з ТОВ «Ок ленд фуд» на серпень-листопад і з тим самим ТОВ «Актив компані» на грудень", - наголосив Юрій Ніколов.

Так, від початку війни корупційне постачання продуктів для Міноборони монополізував білоцерківський клан Тетяни Глиняної.

Першою, в ланцюжку постачальників харчів для ЗСУ за космічними цінами, була ТОВ ''Преміум Компані" яка зайшла на постачання з березня.

Влітку її змінила ТОВ "ОК ЛЕНД ФУД".

А з листопада завели вже ТОВ "Актив Компані" якій дали місячний контракт який продовжили в грудні на весь 2023 рік з цінами помноженими на два від ринкових.

"Важливий нюанс. Контракт з «Ок ленд фудом» передбачав поставку харчів не тільки для військових у далеких від лінії фронту Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаських областях. Але і для військових частин Харківської й Донецької областей. Тобто саме у фронтових областях, куди доставка продуктів очевидно має коштувати дорожче, ніж у регіонах без активних бойових дій. Але навіть з урахуванням цього нюансу виявилось, що тоді контрактні ціни Міноборони були набагато ближчими до ринкових, ніж ціни на 2023 рік для військових частин, дислокованих далі від лінії фронту" - наголосив він.

"Яйця у вересні по контракту з МО коштували 6 грн/шт, у грудні 9 грн/шт, і з 1 січня 2023 - 17 гривень. Курячі стегенця були 84 грн/кг, 85 грн/кг, і зараз 120 грн/кг. Я не знаю, що тут ще пояснювати. Але Міноборони вирішило йти "до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які шкодять інтересам оборони в особливий період"", - додав розслідувач.

Він також наголосив, що є ще час не наносити державному бюджету збитки.

"Все ще можна виправити. Річ у тому, що по останньому контракту оплати передбачені через 30 днів після актів прийомки-передачі. Тобто якщо яйці передані військовим 1 січня, то оплата за них має бути 1 лютого. А значить ще є тиждень для приведення контрактних цін до нормального стану. Але було б бажання", - зазначив автор розслідування.

Нагадаємо, у Міноборони стверджують, що оприлюднена ZN.UA інформація про закупівлю за завищеними цінами продуктів для військових нібито має «ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману». 

Водночас комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки викликав керівництво Міністерства оборони на своє засідання на тлі інформації про зловживання на державних закупівлях продуктів для військових опублікованої в розслідуванні Юрія Ніколова для ZN.UA «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».

Незадовго до цього заступниця голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки відреагувала на матеріал ZN.UA, наголосивши, що корупційні ризики, не можуть бути залишені без уваги. Тоді вона повідомила про триваючу перевірку Міноборони Державною аудиторською службою.

Угорі: "золоті яйця" - згідно з контрактом, опублікованим ЗМІ, МО має закупати для військових яйця курячі по ціні 17 грн/штука. Подробиці оборудки і сам контракт на постачання "золотих яєць" ви можете прочитати і подивитись у статті Тилові щури Міноборони під час війни розкрадають на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]