І знов Єрмак: Штайнмаєр вимагав від Зеленського пояснень, чому зірвався його візит до Києва

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під час телефонної розмови у травні президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вимагав від глави України Володимира Зеленського пояснити, чому його візит до Києва у квітні було несподівано скасовано.

Про це повідомляє Spiegel.

За даними видання, про візит Штайнмаєра до України 12 квітня домовився президент Польщі Анджей Дуда. З українського боку заперечень не було, а глава Офісу президента України Андрій Єрмак навіть схвально про це відгукнувся.

Але за день до того, як президент Німеччини мав вирушати, Єрмак нібито викликав посла Польщі й сказав йому, що не потрібно брати Штайнмаєра до Києва. У цей же час Зеленський нібито відмовився від розмови з німецьким колегою, який чекав на неї "кілька годин".

Після цього посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен отримала ноту, в якій зазначалося, що візит Штайнмаєра в Київ був би "більш змістовним і прийнятним", якби він приїхав окремо від інших президентів.

Тоді це викликало обурення Берліна і стало публічним, але, зазначає Spiegel, німецька сторона одразу ж вирішила розрядити напруження. Зовнішньополітичний радник Штайнмаєра через українського посла Андрія Мельника домовився про телефонну розмову із Зеленським.

Вона відбулася 5 травня і тривала 45 хвилин. Публічно повідомлялося, що сторони досягли взаєморозуміння - як стверджує Spiegel, президент України на початку самої розмови приніс вибачення, заявив, що сталося "значне непорозуміння", і навіть запропонував німецькому колезі приїхати до України на 8 травня.

Водночас Штайнмаєр зажадав спершу "обговорити минуле" і отримати пояснення скасованому візиту. Коли Зеленський заявив, що не знав про ситуацію, німецький президент йому начебто відповів, що має перед собою всі документи, які підтверджують протилежне.

Тільки після третього питання Штайнмаєра про причини скасування його візиту в Україну він начебто почув задовільну для себе відповідь і запропонував "облишити тему".

"Дехто в офісі президента (Німеччини) досі здивований наполегливістю, з якою зазвичай обережний Штайнмаєр говорив із українцем. Але водночас і дещо горді, що їхній керівник не проковтнув приниження через те, що його не запросили", – зазначає Spiegel.

Нагадаємо, востаннє Зеленський і Штайнмаєр спілкувалися 30 червня. Тоді вони обговорили нарощування оборонної підтримки України.

Подробиці скандалу читайте у публікаціях:

Навіть у Конгресі США підозрюють Єрмака у зраді та вимагають від Байдена дати пояснення щодо безпечності переговорів з ним

Про антиукраїнську діяльність ставленика А.Єрмака - очільника ДБР Олексія Сухачова:

ГБР в первый же день вторжения уничтожило секретные материалы 140 уголовных дел, многие из них касаются России

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту частину справ проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]