100 784 імен: створена енциклопедія українських політиків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напередодні президентських та парламентських виборів Громадський рух ЧЕСНО презентував онлайн-ресурс PolitHub, де міститься інформація про 100 784 політиків.

Про проект на презентації поінформувала координатор руху ЧЕСНО Віта Думанська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми 8 років збирали інформацію про політиків, це дало нам можливість створити своєрідну енциклопедію української політики PolitHub. Там міститься інформація про понад 100 тисяч політиків. Політиком ми вважаємо будь-кого, хто хоч один раз кандидувався. Також міститься інформація про понад 300 партій, які працюють в Україні. Є також спеціальний модуль з кандидатами у Президенти, інформація про всіх 44 кандидатів", - зазначила Думанська. 

Вона повідомила, що на ресурсі подаються не тільки біографії політиків, а більш розширені фактичні відомості про них, наприклад, членство в партіях за час політичної кар’єри, базовий аналіз декларацій, відомості про їх діяльність в статусі народних депутатів, в тому числі і такі факти, як відвідування засідань, "кнопкодавство", "гречкосійство" тощо. Також оприлюднена базова інформація щодо політичних програм кандидатів у Президенти і політиків.

"Ми створили цей інструмент, який базово дозволяє порівняти кандидатів... За однаковими критеріями виборець може порівняти, яким чином, хто кращий, хто гірший, чия позиція більше йому до вподоби", - сказала Думанська.

Як додала на брифінгу адвокасі-менеджер ГО "Центр UA" Олександра Кузіва, інформація збиралася в тому числі й на основі резонансних антикорупційних розслідувань проекту "Наші гроші", "Схеми", "Бігус-інфо". Інформація про те, чи фігурував політик в якихось розслідуваннях, подана в зведеній базі даних. Окрім цього, оприлюднені показники відвідуваності політиками пленарних сесій чи засідань комітетів Верховної Ради - не тільки прогули, але й позитивні приклади, зазначила вона.

За словам розробників, користувачі порталу можуть порівняти обраних кандидатів за принципом порівняння товарів в інтернет-магазині - для цього треба натиснути кнопку "порівняти" біля обраних (на сайті) кандидатів і співставити інформацію про них.

Стосовно кандидатів у Президенти це можна зробити відносно 39 осіб, оскільки кілька кандидатів зняли свої кандидатури.

Також Думанська нагадала, що кандидати в Президенти мають звітувати про те, хто і в якій сумі профінансував їхню передвиборчу кампанію і на що саме були витрачені ці кошти. Ця інформація буде візуалізована на сайті 29 березня.

"Ми це робимо для того, що фінансова прозорість кандидатів стала ще одним фактором електорального вибору... Дуже важливо розуміти, хто фінансує кампанію", - підкреслила Думанська.

Всього в базі PolitHub інфомація про 100 784 політика, 343 партії, також є інформація про 123 фігурантів корупційних схем, про найбільших прогульників у Верховній Раді, інформація про депутатів, що відзначилися голосуванням чужими картками, депутатів, стосовно яких було зафіксовано підкуп виборців, так зване "грічкосійство".

За словами розробників проекту, фінансування та підтримка здійснювалися багатьма донорами, серед яких Єврокомісія, ПРООН, фонд "Відродження".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, сухо лише на півдні
19:07
Для забезпечення фронту деревиною посередники не потрібні - гендиректор ДП "Ліси України" спростував брехню очільників двох ОВА, спійманих на мародерстві
18:11
Кримінальна справа Трампа: вирок встигне до виборів
17:56
Мародерство: фортифікації на Харківщині - в ОВА закривали очі на відсутність податків у договорах
16:08
Нові тарифи на енергетику: чому Уряд не дружить з головою
14:01
Мародерство: Миколаївська ОВА закупила колоди для укріплення фортифікаційних споруд втричі дорожче ринкових цін
13:14
Корвет "Гетьман Іван Мазепа" вийшов на перше випробування
12:14
Фортифікація має стати новою національною ідеєю
11:55
Шольц вже підтримує дозвіл Україні бити західною зброєю по території РФ, Байден "думає зняти заборону" на це − ЗМІ
10:06
НАБУ та САП розслідують розкрадання КП "Полтавапаливо". Організатор кримінальної оборудки - голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]