100-річчя Соборності України відзначили поляки та українці у Любліні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Молитвою за Україну перед могилою вояків Армії Української Народної Республіки у неділю, 21 січня, у Любліні відзначили 100-річчя проголошення незалежності України.

В урочистостях взяли участь солдати, представники української громади та місцевої влади, пише Польське радіо.

«Ми зібралися тут, у Любліні, поляки та українці, православні та католики, аби спільно згадати про один з ключових моментів історії українського народу. Кожен народ живе тоді, коли зберігає свою пам’ять. Чудово, що нині поляки та українці можуть спільно святкувати цей великий день одного з двох братніх народів та розвивати спільну історичну пам’ять, пам’ять відкриту на чутливість сусіда», - сказав ієрарх Польської православної церкви, архієпископ Люблінський та Холмський Авель, який відправив богослужіння перед пам’ятником воякам Армії УНР.

Священик наголосив, що 2018 рік – особливий, бо як українці, так і поляки святкують у ньому 100-річчя незалежності своїх батьківщин. «Це спільне святкування двох наших народів може бути добрим початком для побудови взаємовідносин, заснованих на християнській любові, вірі та надії», - сказав архієпископ Авель.

Генеральний консул України у Любліні Василь Павлюк сказав журналістам, що символічно урочисті заходи проходять на цвинтарі, де спочивають українські герої, котрі разом з поляками боролися проти спільного ворога.

«Маємо таку історію і маємо іншу, важку історію між нашими народами. Ми повинні розмовляти про це, аби поставити крапку над „і” , аби ми більше не сперечалися один з одним, бо коли ми сваримося між собою, то виграє тільки третій - як це було у нашій історії. Коли ми разом, то ніхто нас не може перемогти», - сказав Павлюк.

22 січня Україна відзначає День Собороності, що стосується двох подій в історії країни. 22 січня 1918 року у Києві Українська Центральна Рада IV Універсалом проголосила повну незалежність Української Народної Республіки. Водночас 22 січня 1919 року у Львові було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. На початку 1920 років боротьба за незалежність України зазнала невдачі. Однак 22 січня залишається для українців символом прагнення до суверенної та об’єднаної держави.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]