100-річчя Соборності України відзначили поляки та українці у Любліні
Молитвою за Україну перед могилою вояків Армії Української Народної Республіки у неділю, 21 січня, у Любліні відзначили 100-річчя проголошення незалежності України.
В урочистостях взяли участь солдати, представники української громади та місцевої влади, пише Польське радіо.
«Ми зібралися тут, у Любліні, поляки та українці, православні та католики, аби спільно згадати про один з ключових моментів історії українського народу. Кожен народ живе тоді, коли зберігає свою пам’ять. Чудово, що нині поляки та українці можуть спільно святкувати цей великий день одного з двох братніх народів та розвивати спільну історичну пам’ять, пам’ять відкриту на чутливість сусіда», - сказав ієрарх Польської православної церкви, архієпископ Люблінський та Холмський Авель, який відправив богослужіння перед пам’ятником воякам Армії УНР.
Священик наголосив, що 2018 рік – особливий, бо як українці, так і поляки святкують у ньому 100-річчя незалежності своїх батьківщин. «Це спільне святкування двох наших народів може бути добрим початком для побудови взаємовідносин, заснованих на християнській любові, вірі та надії», - сказав архієпископ Авель.
Генеральний консул України у Любліні Василь Павлюк сказав журналістам, що символічно урочисті заходи проходять на цвинтарі, де спочивають українські герої, котрі разом з поляками боролися проти спільного ворога.
«Маємо таку історію і маємо іншу, важку історію між нашими народами. Ми повинні розмовляти про це, аби поставити крапку над „і” , аби ми більше не сперечалися один з одним, бо коли ми сваримося між собою, то виграє тільки третій - як це було у нашій історії. Коли ми разом, то ніхто нас не може перемогти», - сказав Павлюк.
22 січня Україна відзначає День Собороності, що стосується двох подій в історії країни. 22 січня 1918 року у Києві Українська Центральна Рада IV Універсалом проголосила повну незалежність Української Народної Республіки. Водночас 22 січня 1919 року у Львові було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. На початку 1920 років боротьба за незалежність України зазнала невдачі. Однак 22 січня залишається для українців символом прагнення до суверенної та об’єднаної держави.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:02
- Росіяни на човнах форсували Оскіл і висадили десант південніше Новомлинська
- 08:43
- У Калузі дрони вразили НПЗ і завод "Тайфун", атакований Курськ
- 08:07
- Ворог окупував Катеринівку та Юріївку під Кураховим
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.