39% православних українців є парафіянами ПЦУ, 16% - московської церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

 39% православних українців є парафіянами Православної церкви України та 16% – парафіяни Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомляє Укрінформ, такі результати проведеного у серпні Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Marketing Group соціологічного дослідження.

«Переважна більшість українців, які відносять себе до православ’я, не належить до жодної з єпархій. Такий варіант обрало 43% серед опитаних православних. Також досить великою є кількість прихожан Православної церкви України – 39%. Третє місце за кількістю прихожан посіла Українська православна церква Московського патріархату – до неї себе відносять 16% респондентів. Також 2% обрали варіант «важко сказати» та ще 0,2% – варіант «інше»», - йдеться у повідомленні.

Парафіян Православної церкви України усіх вікових категорій більше, ніж парафіян Української Православної церкви Московського патріархату. 

Прихожан ПЦУ найбільше серед жителів заходу – 55% і найменше – на Донеччині та Луганщині – 22%. А найбільша кількість вірян УПЦ МП проживає на сході – 18% і найменше – у центрі – 12%.

Соцдослідження провели серед 5 тисяч респондентів, з них 72% назвали себе православними. Зокрема 13% респондентів вказали, що є нерелігійними, 8% – греко-католиками, по 2% вказали, що є протестантами, належать до релігії, яка не зазначена у переліку, а також обрали варіант «важко сказати», 1% є католиками, 0,3% – мусульманами і 0,2% – іудеями.

Православ’я є найпоширенішою релігією в усіх макрорегіонах України. Також майже по всій території України другими за кількістю виявились нерелігійні громадяни. Винятком є лише захід України. «Так, на сході нерелігійними назвали себе 20%, на півдні – 17%, на Донбасі – 16%, у центрі – 15% і на заході всього лише 3%. Своєю чергою другою за поширенням релігією на заході є греко-католицизм (28%). У інших макрорегіонах дана релігія має не більше 1%», - додали в повідомленні.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]