80% новопризначених суддів ВСУ — зі старої системи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вчора Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного суду. Більшість з них – майже 80% або 93 кандидати – є або були суддями зі старої системи, які являлись фігурантами різноманітних журналістських розслідувань.

Як повідомляє РПР, тільки 27 переможців зі 120 – є кандидатами поза судової системи: науковці,або адвокати. Таким чином новий Верховний Суд буде складатися переважно зі старих судових кадрів.

Зі 120 відібраних ВККС кандидатів до 4 касаційних судів у складі Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської Ради Доброчесності.

Тобто, кожний четвертий майбутній суддя Верховного Cуду, обраний ВККС, порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки.

Найбільше переможців із негативним висновком ГРД потраплять до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного: 9 з 30 кандидатів, рекомендованих Комісією. Саме в цьому суді ухвалюватимуться фінальні рішення у справах, де українці оскаржуватимуть рішення, дії чи бездіяльність всіх інститутів влади.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного кримінального суду 6 мають негативні висновки ГРД, переважно – за порушення прав людини і рішень Європейського Суду з прав людини, а також за ухвалення політично мотивованих справ.

До Касаційних господарського та цивільного судів у складі ВСУ проходять, відповідно, 8 та 7 кандидатів з негативними висновками громадських активістів.

Попри гучні заяви Президента про оновлення Верховного суду України та Голови ВККС Сергія Козьякова про безпрецедентну прозорість цього процесу, у проведеному Комісією конкурсі перемагають старі судді, частина з яких ще й мають сумнівну доброчесність або досвід політичних переслідувань на догоду владі.

Наприклад, у Касаційному кримінальному суді у складі ВСУ з 30 кандидатів лише 5 не мають суддівського досвіду, 6 – з негативними висновками ГРД. Касаційний кримінальний суд ухвалюватиме остаточні рішення та/або переглядатиме справи Антикорупційного бюро. За Кримінальним процесуальним кодексом такі справи в касаційній інстанції розглядає колегія із 7 суддів. У кожній такій колегії по справам НАБУ буде щонайменше один суддя із досвідом порушення права на захист або із досвідом політичних переслідувань.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного цивільного суду у складі ВСУ 25 – діючі судді, 18 з яких – чинні судді Вищих спеціалізованих судів. Ще двоє суддів – Лященко та Сімоненко – нині працюють суддями у Верховному суді.

Найбільше кандидатів без суддівського досвіду потрапили до Касаційного господарського суду у ВСУ: 12 із 30 кандидатів є людьми з-поза суддівської системи.

Тепер за всіх 120 кандидатів має проголосувати Вища Рада Правосуддя, після цього їх особистим підписом призначає Президент.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:02
ЗСУ відійшли біля Лук'янців та Вовчанська на Харківщині
09:58
Президент України скасував візити до Іспанії та Португалії через ситуацію на фронті. Про це чомусь повідомляє CNN, а не речник Зеленського чи його "телемарафон"
09:01
Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked
08:30
Втрати ворога станом на 15 травня
08:00
Україна атакувала у Севастополі, Ростовській області та Підмосков'ї
20:00
У середу хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, прохолодно
18:07
Офіс генпрокурора збрехав про закриття 20% справ проти бізнесу за дорученням Зеленського
16:03
На Сумщині жителям 10-кілометрової зони від кордону з росією рекомендують евакуюватися
15:13
Ухилянт-"мажор" Олександр Слобоженко погрожує журналісту Ткачу
14:27
Буданов вже заперечує сам себе щодо наступу рф на Суми

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]