АМКУ вчергове підіграла Ахметову, не оштафувавши його за явне порушення
Антимонопольний комітет наклав загалом 113 млн гривень штрафу за бездозвільні концентрації, проведені групою DCH Ярославського (контроль над «Євраз ДМЗ») та групою ТАС (контроль над ПАТ «Дніпрометиз»).
Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, пишуть Наші гроші.
Про придбання групою DCH бізнесмена Олександра Ярославського «Дніпровського металургійного заводу» стало відомо весною 2018 року. ЗМІ повідомили про продаж компанією «Evraz Fegilton Ltd.» власної долі у «Drampisco Ltd.» компанії «Senalior Investments». Остання входить у згадувану групу DCH. Озвучена вартість придбання – $106 млн.
За даними «Наших грошей», через деякий час після закриття угоди, покупець сам повідомив в АМКУ про концентрацію, що вже відбулась, і попросив на неї дозвіл.
Комітет проголосував «за» надання відповідного дозволу, заодно наклавши на заявника штраф у розмірі 58 млн грн.
Щодо концентрації групи ТАС Сергія Тігіпка через набуття компанією «Devisal Limited» (м. Нікосія, Кіпр) контролю над заводом «Дніпрометиз» у підсанкційної «Сєвєрсталі», то державні уповноважені проголосували проти надання відповідного дозволу.
«Визнано, що зазначена транзакція була здійснена з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та санкційного законодавства», – пояснив Терентьєв.
Окрім того, Комітет розглянув справу про порушення конкурентного законодавства компанією «Блоссом Інвестментс оу» (м. Таллінн, Естонія) у вигляді бездозвільної концентрації шляхом опосередкованого набуття контрольного пакету акцій «Дніпрометизу». За результатами розгляду вирішено накласти на групу ТАС 55 млн грн штрафу.
Зауважимо, що тижнем раніше АМКУ розглянув справу про надання компанії «Metinvest B.V.» Ріната Ахметова дозвіл на придбання акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» («ДКЗ») в тієї самої групи “Євраз” російського олігарха Романа Абрамовича. Попри те, що фактично зміна структура власності заводу стартувала ще наприкінці 2013 року, регулятор не став відкривати справу про бездозвільну концентрацію, яка загрожувала «Метінвесту» штрафом у 600 мільйонів доларів. Натомість, п’ятеро державних уповноважених проголосували «за» надання дозволу – Андрій Вовк, Марія Ніжнік, Марія Процищен, Ніна Сидоренко та голова АМКУ Юрій Терентьєв. Проти проголосували двоє уповноважених з присутніх на засіданні – Анна Артеменко та Агія Загребельська.
Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, АМКУ також надав дозвіл компанії ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» Ахметова на придбання у групи «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.
В тему:
- Під кінець каденції Порошенка АМКУ дозволив Ахметову монополію на електропостачання
- Урядовці Гройсмана лобіюють чергових 4 млрд для Ахметова
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:19
- В Україні 21 вересня без опадів, вдень до +26 тепла
- 19:14
- У Франції пройшла льотну підготовку на Alpha Jet перша група українських пілотів
- 18:12
- США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
- 17:09
- Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
- 16:02
- У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина
- 15:00
- НКЦК прийняв рішення обмежити використання Telegram в державних структурах
- 13:33
- СБУ у Запоріжжі затримала демобілізованого строковика ЗСУ, який працював на рашистів
- 12:27
- Різке погіршення стану повітря в Києві повʼязане з пожежами на торфяниках
- 11:51
- Європейський Союз може скасувати безвізовий режим з Грузією
- 10:22
- У серії вибухів у ФРН підозрюють "мокромафію" з Нідерландів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.