АМКУ вчергове підіграла Ахметову, не оштафувавши його за явне порушення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антимонопольний комітет наклав загалом 113 млн гривень штрафу за бездозвільні концентрації, проведені групою DCH Ярославського (контроль над «Євраз ДМЗ») та групою ТАС (контроль над ПАТ «Дніпрометиз»).

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, пишуть Наші гроші.

Про придбання групою DCH бізнесмена Олександра Ярославського «Дніпровського металургійного заводу» стало відомо весною 2018 року. ЗМІ повідомили  про продаж компанією «Evraz Fegilton Ltd.» власної долі у «Drampisco Ltd.» компанії «Senalior Investments». Остання входить у згадувану групу DCH. Озвучена вартість придбання – $106 млн.

За даними «Наших грошей», через деякий час після закриття угоди, покупець сам повідомив в АМКУ про концентрацію, що вже відбулась, і попросив на неї дозвіл.

Комітет проголосував «за» надання відповідного дозволу, заодно наклавши на заявника штраф у розмірі 58 млн грн.

Щодо концентрації групи ТАС Сергія Тігіпка через набуття компанією «Devisal Limited» (м. Нікосія, Кіпр) контролю над заводом «Дніпрометиз» у підсанкційної «Сєвєрсталі», то державні уповноважені проголосували проти надання відповідного дозволу.

«Визнано, що зазначена транзакція була здійснена з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та санкційного законодавства», – пояснив Терентьєв.

Окрім того, Комітет розглянув справу про порушення конкурентного законодавства компанією «Блоссом Інвестментс оу» (м. Таллінн, Естонія) у вигляді бездозвільної концентрації шляхом опосередкованого набуття контрольного пакету акцій «Дніпрометизу». За результатами розгляду вирішено накласти на групу ТАС 55 млн грн штрафу.

Зауважимо, що тижнем раніше АМКУ розглянув справу про надання компанії «Metinvest B.V.» Ріната Ахметова дозвіл на придбання акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» («ДКЗ») в тієї самої групи “Євраз” російського олігарха Романа Абрамовича. Попри те, що фактично зміна структура власності заводу стартувала ще наприкінці 2013 року, регулятор не став відкривати справу про бездозвільну концентрацію, яка загрожувала «Метінвесту» штрафом у 600 мільйонів доларів. Натомість, п’ятеро державних уповноважених проголосували «за» надання дозволу – Андрій Вовк, Марія Ніжнік, Марія Процищен, Ніна Сидоренко та голова АМКУ Юрій Терентьєв. Проти проголосували двоє уповноважених з присутніх на засіданні – Анна Артеменко та Агія Загребельська.

Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, АМКУ також надав дозвіл компанії ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» Ахметова на придбання у групи «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Перший день Олімпіади-2024: розіграють 14 комплектів медалей
09:41
Професор Нєбітов вважає вбивцю професорки Фаріон "абсолютно проукраїнським" - це таке у нас "проукраїнське" керівництво поліції
08:27
росія спланувала та здійснила теракт в казармах Оленівки, де перебували українські військовополонені, - Associated Press
08:00
DeepState: росіяни захопили Вовче на Донеччині
22:32
“Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
20:00
У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
18:51
Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
18:05
Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
17:25
САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
16:58
РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]