Археологи біля Рівного розкопують стоянку, якій 15 тисяч років (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

В урочищі Бармацьке, яке знаходиться неподалік Рівного, археологи України та Німеччини знайшли стоянку періоду палеоліту віком майже 15 тисяч років.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Знаходимо наконечники для метальної, дистанційної зброї, якими тодішні мисливці полювали на тварин, переважно на північних оленів. Це - основна фауна, рештки якої ми тут знаходимо. Основні ж знахідки – крем’яні знаряддя праці та відходи від їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще – прикраси, вони переважно нашивалися на одяг, виготовляли їх із мушель, викопних молюсків, які знаходимо у місцевих пісках», - розповів директор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай.

Як припускає вчений, вік цієї стоянки – майже 15 тис. років.

Розкопки тут триватимуть до кінця серпня, а досліджувати навколишню територію будуть майже два роки.

Розкопки мають назву “Верхній палеоліт Волино-Люблінської височини“ і паралельно тривають у Польщі. У групі археологів працюють троє німецьких дослідників та фахівці Інституту археології.

Проект фінансує Фонд наукових досліджень Німеччини та Національна Академія наук України.

Знайдені артефакти спочатку вивчатимуть в Інституті археології НАН України, а згодом вони стануть експонатами Рівненського краєзнавчого музею

Саме ж Бармаківське заповідне урочище, де ведуться археологічні розкопки, отримало заповідний статус задля збереження тут рідкісних рослин степового походження та комах.

Окрім того, в урочищі росте дуже багато різних лікарських рослин.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]