Археологи біля Рівного розкопують стоянку, якій 15 тисяч років (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

В урочищі Бармацьке, яке знаходиться неподалік Рівного, археологи України та Німеччини знайшли стоянку періоду палеоліту віком майже 15 тисяч років.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Знаходимо наконечники для метальної, дистанційної зброї, якими тодішні мисливці полювали на тварин, переважно на північних оленів. Це - основна фауна, рештки якої ми тут знаходимо. Основні ж знахідки – крем’яні знаряддя праці та відходи від їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще – прикраси, вони переважно нашивалися на одяг, виготовляли їх із мушель, викопних молюсків, які знаходимо у місцевих пісках», - розповів директор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай.

Як припускає вчений, вік цієї стоянки – майже 15 тис. років.

Розкопки тут триватимуть до кінця серпня, а досліджувати навколишню територію будуть майже два роки.

Розкопки мають назву “Верхній палеоліт Волино-Люблінської височини“ і паралельно тривають у Польщі. У групі археологів працюють троє німецьких дослідників та фахівці Інституту археології.

Проект фінансує Фонд наукових досліджень Німеччини та Національна Академія наук України.

Знайдені артефакти спочатку вивчатимуть в Інституті археології НАН України, а згодом вони стануть експонатами Рівненського краєзнавчого музею

Саме ж Бармаківське заповідне урочище, де ведуться археологічні розкопки, отримало заповідний статус задля збереження тут рідкісних рослин степового походження та комах.

Окрім того, в урочищі росте дуже багато різних лікарських рослин.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]