Авіасором: майже 1% населення Фінляндії просить уряд ввести податок на авіаперельоти

|
Версия для печатиВерсия для печати

У своїй екосвідомості жителі Фінляндії  дійшли до того, що добровільно погодилися підняти самі собі ціни на перельоти, тому що вони завдають шкоди природі. Громадську ініціативу, передану напередодні в парламент на розгляд, підписали 54 тисячі осіб (при населенні в 5,5 млн).

«Державне податкове управління повинно спонукати людей робити правильний вибір на користь навколишнього середовища і життєздатного майбутнього», - наполягають автори ініціативи. На їхню думку, обов'язковий екологічний збір, доданий до вартості квитка, - відмінний спосіб змусити людей відмовитися від літаків.

Конкретних рішень ініціатори не пропонують, але просять законодавців подумати, як сума податку може співвідноситися з довжиною конкретного польоту.

Ідея авіаналога не нова. У тому чи іншому вигляді він є в Швеції, Норвегії, Великобританії, Франції та Німеччини.

У Швеції авіаналог, введений в квітні 2018 року, платять авіакомпанії - за кожного пасажира, який відправляється з країни. Сума збору залежить від відстані - на перельоти всередині Швеції і ЄС вона становить 62 крони, в більш далекі країни - 255 або 408 крон.

До речі, на батьківщині Грети Тунберг в 2017 році зародився і термін Flygskam - «сором польоту» (почуття провини через негативний вплив авіаперельоту на клімат). Тоді ж стала набирати популярність концепція Tagsemester - «у відпустку на поїзді» і з'явився хештег #jagstannarpamarken («я залишаюся на землі»).

В аеропортах Швеції кількість пасажирів скоротилося в 2019 році на 4%.

«Економічне зростання, національний авіаційний податок і обмінний курс крони позначилися на пасажиропотоку, в той час як 2019-й, імовірно, також був роком, коли обговорення клімату справило більший вплив на звички пересування людей, ніж раніше, - говорить Йонас Абрахамссон, президент і виконавчий директор оператора шведських аеропортів Swedavia. - Ряд авіакомпаній почали скорочувати кількість крісел, і було оголошено про закриття важливих міжконтинентальних прямих рейсів зі Швеції».

14 лютого Swedavia прийняла стратегію з розвитку електричної авіації і оголосила про заснування випробувального центру для електричних літаків. До 2030 року всі польоти в країні повинні виконуватися не на викопному паливі, а 2045-му - і всі зарубіжні рейси.

Авіаційна промисловість в 2018 році виробила близько 2,4% всіх антропогенних викидів вуглекислого газу в світі, і близько 12% - від загального обсягу в транспортній галузі, запевняють в Європі. Мета ЄС - скоротити викиди парникових газів на транспорті до 2050 року на 60%.

«Зелені» та ліві, які входять в правлячу коаліцію Фінляндії, і уряд поставили перед собою мету досягти нульового рівня шкідливих викидів до 2035 року, так що ймовірність введення авіаналога в улюбленими петербуржцями аеропортах Лаппеенранта і Вантаа здається цілком реальною.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]