Авіасором: майже 1% населення Фінляндії просить уряд ввести податок на авіаперельоти

|
Версия для печатиВерсия для печати

У своїй екосвідомості жителі Фінляндії  дійшли до того, що добровільно погодилися підняти самі собі ціни на перельоти, тому що вони завдають шкоди природі. Громадську ініціативу, передану напередодні в парламент на розгляд, підписали 54 тисячі осіб (при населенні в 5,5 млн).

«Державне податкове управління повинно спонукати людей робити правильний вибір на користь навколишнього середовища і життєздатного майбутнього», - наполягають автори ініціативи. На їхню думку, обов'язковий екологічний збір, доданий до вартості квитка, - відмінний спосіб змусити людей відмовитися від літаків.

Конкретних рішень ініціатори не пропонують, але просять законодавців подумати, як сума податку може співвідноситися з довжиною конкретного польоту.

Ідея авіаналога не нова. У тому чи іншому вигляді він є в Швеції, Норвегії, Великобританії, Франції та Німеччини.

У Швеції авіаналог, введений в квітні 2018 року, платять авіакомпанії - за кожного пасажира, який відправляється з країни. Сума збору залежить від відстані - на перельоти всередині Швеції і ЄС вона становить 62 крони, в більш далекі країни - 255 або 408 крон.

До речі, на батьківщині Грети Тунберг в 2017 році зародився і термін Flygskam - «сором польоту» (почуття провини через негативний вплив авіаперельоту на клімат). Тоді ж стала набирати популярність концепція Tagsemester - «у відпустку на поїзді» і з'явився хештег #jagstannarpamarken («я залишаюся на землі»).

В аеропортах Швеції кількість пасажирів скоротилося в 2019 році на 4%.

«Економічне зростання, національний авіаційний податок і обмінний курс крони позначилися на пасажиропотоку, в той час як 2019-й, імовірно, також був роком, коли обговорення клімату справило більший вплив на звички пересування людей, ніж раніше, - говорить Йонас Абрахамссон, президент і виконавчий директор оператора шведських аеропортів Swedavia. - Ряд авіакомпаній почали скорочувати кількість крісел, і було оголошено про закриття важливих міжконтинентальних прямих рейсів зі Швеції».

14 лютого Swedavia прийняла стратегію з розвитку електричної авіації і оголосила про заснування випробувального центру для електричних літаків. До 2030 року всі польоти в країні повинні виконуватися не на викопному паливі, а 2045-му - і всі зарубіжні рейси.

Авіаційна промисловість в 2018 році виробила близько 2,4% всіх антропогенних викидів вуглекислого газу в світі, і близько 12% - від загального обсягу в транспортній галузі, запевняють в Європі. Мета ЄС - скоротити викиди парникових газів на транспорті до 2050 року на 60%.

«Зелені» та ліві, які входять в правлячу коаліцію Фінляндії, і уряд поставили перед собою мету досягти нульового рівня шкідливих викидів до 2035 року, так що ймовірність введення авіаналога в улюбленими петербуржцями аеропортах Лаппеенранта і Вантаа здається цілком реальною.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]