Боєздатність армії Білорусі опинилася під загрозою через політику Кремля — експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

У білорусько-російських відносинах помітне похолодання, особливо в оборонній сфері.

Таку думку висловив військовий аналітик Олександр Алесін, повідомляють «Белорусские новости».

«Росії дуже потрібна наша територія, але вони не хочуть надмірного посилення білоруської армії. Експерти говорять про дві причини. По-перше, росіяни думають, що коли ми зовсім ослабнемо, то самі запропонуємо їм створити військову базу на своїй території, щоб захищати нас. По-друге, якщо події в Білорусі почнуть розвиватися за українським сценарієм, щоб білоруську армію було легше „заламати“. Так думають песимісти», — сказав Алесін.

За його словами, наприкінці 2018 року через ускладнення економічних відносин пішли чутки про те, що Росія може здійснити в Білорусі кримський сценарій.

«Але тут є принципова різниця. У Криму ніхто не чинив опору, оскільки Крим хотів до складу Росії — чи то з ментальних, чи з економічних міркувань. А в Білорусі, якщо вірити опитуванням соціологів, близько 94% громадян не хочуть входити до складу Росії. Хочуть торгувати, бути номінальними союзниками Росії, але не хочуть до її складу», — пояснив військовий експерт.

Він нагадав про те, що наприкінці 1999 року Білорусь і Росія підписали договір про створення Союзної держави, в якому серед іншого було проголошено про формування загального оборонного простору двох країн. Але насправді РФ не хоче організовувати в Білорусі спільне військове виробництво, але й відмовляється постачати союзнику сучасне озброєння.

Ситуацію, яка склалася у сфері військово-технічного співробітництва між Білоруссю і Росією, Алесін називає дивною.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:41
Професор Нєбітов вважає вбивцю професорки Фаріон "абсолютно проукраїнським" - це таке у нас "проукраїнське" керівництво поліції
08:27
росія спланувала та здійснила теракт в казармах Оленівки, де перебували українські військовополонені, - Associated Press
08:00
DeepState: росіяни захопили Вовче на Донеччині
22:32
“Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
20:00
У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
18:51
Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
18:05
Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
17:25
САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
16:58
РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович
15:14
Зброю, із якої вбили Фаріон, ще не знайшли; де юнак навчився стріляти - з'ясовують, - глава МВС

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]