Бойові офіцери створили в Україні нову громадську організацію
В Україні з’явилась нова Громадська організація "Офіцерський рух учасників війни", створена бойовими офіцерами, яка має намір сприяти реформам в ЗСУ та допомагати учасникам АТО і сім’ям загиблих.
Про це заявили представники Офіцерського руху на його презентації в Укрінформі.
"Наш рух був заснований 20 серпня 2019 року з учасників бойових дій, патріотів України. Метою його, зокрема, є передача військового досвіду на військових кафедрах вузів, у військових інститутах, допомога сім’ям загиблих, передача досвіду з реабілітації, консультативна допомога в реформуванні ЗСУ, сприяння поверненню окупованих територій", - сказав Віталій Баранов, комбат 90-го ОАЕМДБ 2014-2015 років, кіборг, лицар ордена Богдана Хмельницького II та III ступенів.
Він зазначив, що у складі організації більше 30 офіцерів, серед яких Герої України, народні Герої України, яким не байдуже майбутнє України. "Ми не ставимо собі за мету йти в опозицію до влади. Ми об’єдналися з метою допомогти Україні, незалежно від того, хто є в уряді", - підкреслив він.
Олександр Петік, офіцер батальйону "Айдар" 2014-2015 рр., наголосив, зокрема, на ситуації з системою психологічної і виховної роботи у військах.
"На відміну від інших армій світу, ця система так і не була побудована з 1991 року. Були спорадичні рухи - то будувалися світлиці з рушниками, то служба капеланів, - однак система роботи із солдатом до бою, під час бою і особливо після бою так і не запрацювала. Ми маємо запозичувати досвід інших країн, особливо тих, які пережили військові конфлікти", - сказав учасник руху.
За його словами, і система оборони, що лежить на місцевих органах влади, якою була в 1991 році, такою в ці 5 років і залишилася. "До прикладу, якщо у ЦНАПах вже можна зареєструватися в якійсь новітній формі, то в армії система обліку військовозобов’язаних залишилась на папері, без дотримання таємниці і так далі", - зазначив Петік.
Своєю чергою Євген Лавров, учасник боїв за Дебальцеве 2014-2015 рр., другий комбат 25-ї ОМПБр "Київська Русь" 2015 - 2018 рр., кавалер ордена "За мужність" III ступеня, акцентував на необхідності проведення реформи в ЗСУ.
"Ми матимемо консультації з Міністерством оборони щодо реформування ЗСУ. На жаль, що б не показували по телевізору, як би не фарбували танки, як би не переодягали солдата, ми воюємо за статутом Радянської армії і готуємо армію за стандартами Радянської армії зразка 1945 року. Жодних кардинальних змін не відбулося. Водночас є армії, побудовані за іншими принципами, в них основний контингент - це резерв. Я вважаю, що нам можуть бути за приклад країни Скандинавії — Фінляндія, Норвегія, Данія, де невелика професійна армія і дуже великий, близько мільйона, мобілізаційний ресурс", - зазначив Лавров.
Водночас Євген Пташник, другий комбат батальйону "Айдар" 2014-2015 рр., ветеран війни в Афганістані, доповнив, що ЗСУ конче потребують сучасного озброєння.
"Ще мій батько в Баку бачив на параді таку ж техніку, яка ходила тут. Я брав участь у параді, де ходили танки Т-64, потім їх бачила моя донька, зараз мій онук буде бачити ту ж саму техніку... Коли у нас кажуть, що наша армія входить в десятку кращих армій Європи, мені шкода, що так кажуть про європейські армії. На жаль, ЗСУ, звідки ми прийшли, залишаються в жалюгідному стані. Ми хочемо це змінити", - сказав він.
Володимир Довгий, заступник командира 16-ї ОМПБр 58-ї бригади, учасник боїв за Авдіївську промзону 2015-2016 рр.,повідомив, що їхня громадська організація створила однойменний благодійний фонд з метою допомогти державі в реабілітації, зокрема й психологічній, учасників війни, інвалідів війни, які на сьогодні залишились без такої допомоги, та сімей загиблих.
"Крім волонтерської допомоги, наша мета також - сприяння органам місцевого самоврядування в розвитку ефективної соціальної політики стосовно ветеранів АТО, ООС та сімей загиблих, вдосконалення системи соціального захисту тощо", - розповів Довгий.
На необхідності реабілітації тих, хто прийшов з фронту, акцентував також Олександр Левицький, начальник розвідки 25-ї ОМПБр "Київська Русь" 2014-2015 р.р., учасник боїв за Дебальцеве, лицар ордена Богдана Хмельницького II та III ступенів.
"Ми хочемо звернутися до влади, щоб не кидали тих інвалідів, які нездатні сплатити за лікування. Інвалідам 1-ї та 2-ї груп держава виплатила одноразову грошову допомогу і про них забула. Саме для цього працюватиме наш благодійний фонд. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб не залишити цих людей, а також допомагати сім’ям загиблих. Це основні наші завдання", - підкреслив офіцер.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 11:18
- рф готує наступ на Херсон, підготувала 300 човнів для перетину Дніпра
- 10:01
- "Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
- 08:00
- Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:24
- Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
- 18:11
- Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.