Британський військовий експерт назвав головні проблеми всередині ЗСУ і Нацгвардії

|
Версия для печатиВерсия для печати

У ЗСУ та Нацгвардії є досить багато проблем, пов'язаних здебільшого з бюрократичною рутиною.

Ними поділився колишній підполковник британської армії Глен Грант у своїй статті під назвою "Лист майбутньому президенту України", передає Апостроф з посиланням на KyivPost.

"Перша частина на передовій представлена бійцями, які глибоко віддані Україні і кожен день ризикують своїм життям заради країни. При цьому багато хто з них виконують роботу набагато вище свого звання і наявного досвіду, при цьому їх спеціальна підготовка вельми обмежена. Найчастіше командують цими бійцями ті, хто провів останні роки в боротьбі з Росією, заручившись підтримкою добровольців. Але в такій армії є маса проблем. Бригади страждають від зарозумілості старших офіцерів, неадекватного ухвалення рішень, незрозумілих перевірок, задушливій паперовій бюрократії, брак належного обладнання та гострої нестачі тактичної та оперативної підготовки і навчання. Такі спроби знищити армію зсередини просто деморалізують солдатів і підривають їх бойовий дух", - говорить він.

Ще однією проблемою, за його словами, є наявність у лавах ЗСУ так званої "зразково-показової" армії.

"Друга частина представлена так званою армією парадів, де активно демонструються слава, зв'язки з громадськістю, гендерна рівність, хороша їжа, міжнародна підтримка, зустрічі та конференції. Це показушна армія і реальної користі в ній немає. Серед військових така армія називається "зразково-показовою". Англійською ми б сказали "фігня, покрита цукром". Це армія, яку в основному бачить громадськість та міжнародна спільнота. Як і у фронтовій армії, тут багато великих людей, багато хороших частин і героїв. Крім того, країни НАТО проводять відмінну підготовку з допомогою різних навчань, таких як Combat Resolve, Sea Breeze і Rapid Trident. Збройним силам вони дуже потрібні. Всупереч цьому, перша і друга частини армії дуже рідко перетинаються. Часто навіть складно зрозуміти, як тилова армія може мати значуще ставлення до лінії фронту", - розповідає експерт.

Грант також назвав ряд ключових проблем, які існують і в Національній гвардії України, яка "абсолютно незнайома зі своїми ключовими завданнями". "Вона є "армією", маючи відповідну екіпіровку та особовий склад, але не має чітких цілей, за винятком, очевидно, захисту політичної системи. Нацгвардія має бути ближче до армії, а не триматися окремо. Такий розкол негативно впливає на загальну систему оборони, в результаті чого дорогоцінні засоби і кадри витрачаються даремно. У вас також є спецназ, флот і військово-повітряні сили, але вони все ще не повністю використовують всі свої здібності і страждають від тієї ж бюрократичної нісенітниці з боку центрального штабу, що і армія. У командувача військово-морським флотом навіть немає належного бюджету, - пояснює він.

Також, на думку експерта, не варто скидати з рахунків назрілу проблему з добровольчими батальйонами. "Вам також належить робота з добровольчими батальйонами. Буквально ніхто з нинішніх високопоставлених керівників не говорив про добровольців з належною повагою. Були навіть спроби звинуватити їх у військових поразках. Так бути не повинно. Вони по праву заслужили своє місце в національній історії, але сьогодні, за деякими винятками, були позбавлені прав і розколоті. Проблема в тому, що Україні потрібні сила і енергія волонтерського духу для резервів. Військовій системі не потрібна енергія — їй потрібен контроль. Держава має цілком залучати громадськість в оборону і формування резервів, оскільки саме вона має перевірені можливості, необхідні для боротьби з Росією. Без добровольців лінія фронту просто швидко згасне. Серед ваших постійних завдань буде мотивація чоловіків і жінок на передовій лінії фронту, встановлення чіткого спрямування для реальних реформ армії", - упевнений військовослужбовець.

Також Грант вказав на важливий момент виходу з цих проблем, які збиралися не один рік.

"Кожен офіцер повинен бути переатестований як можна швидше. Це не повинно бути схоже на чергову "рожеву і пухнасту" поліцейську реформу. Ваш персонал не знає, як зробити це правильно. Їм знадобиться серйозна допомога з боку цивільного населення. В раду мають входити люди, яким ви довіряєте за старшинством, які можуть справедливо судити про те, що вони бачать і чують. Як я писав раніше, "маленька радянська армія не може перемогти велику радянську армію". Тільки гнучке і швидке мислення може зробити це, і це означає, що слід обирати тих офіцерів, які проявляють сміливість, чесність, талант та інтелект. Нині на передовій є багато офіцерів і сержантів, посади яких не дозволяють їм розкрити свій реальний потенціал і здібності, в той час як в тилу знаходяться люди, які обіймають посади, що перевершують їх здібності. Багато постів просто не потрібні — вони уповільнюють роботу і безглуздо використовують ресурси. Вашому новому міністру доведеться докласти багато зусиль для відновлення балансу, але це і є запорукою прогресу і перемоги", - додає він.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]