Британський військовий експерт назвав головні проблеми всередині ЗСУ і Нацгвардії


У ЗСУ та Нацгвардії є досить багато проблем, пов'язаних здебільшого з бюрократичною рутиною.
Ними поділився колишній підполковник британської армії Глен Грант у своїй статті під назвою "Лист майбутньому президенту України", передає Апостроф з посиланням на KyivPost.
"Перша частина на передовій представлена бійцями, які глибоко віддані Україні і кожен день ризикують своїм життям заради країни. При цьому багато хто з них виконують роботу набагато вище свого звання і наявного досвіду, при цьому їх спеціальна підготовка вельми обмежена. Найчастіше командують цими бійцями ті, хто провів останні роки в боротьбі з Росією, заручившись підтримкою добровольців. Але в такій армії є маса проблем. Бригади страждають від зарозумілості старших офіцерів, неадекватного ухвалення рішень, незрозумілих перевірок, задушливій паперовій бюрократії, брак належного обладнання та гострої нестачі тактичної та оперативної підготовки і навчання. Такі спроби знищити армію зсередини просто деморалізують солдатів і підривають їх бойовий дух", - говорить він.
Ще однією проблемою, за його словами, є наявність у лавах ЗСУ так званої "зразково-показової" армії.
"Друга частина представлена так званою армією парадів, де активно демонструються слава, зв'язки з громадськістю, гендерна рівність, хороша їжа, міжнародна підтримка, зустрічі та конференції. Це показушна армія і реальної користі в ній немає. Серед військових така армія називається "зразково-показовою". Англійською ми б сказали "фігня, покрита цукром". Це армія, яку в основному бачить громадськість та міжнародна спільнота. Як і у фронтовій армії, тут багато великих людей, багато хороших частин і героїв. Крім того, країни НАТО проводять відмінну підготовку з допомогою різних навчань, таких як Combat Resolve, Sea Breeze і Rapid Trident. Збройним силам вони дуже потрібні. Всупереч цьому, перша і друга частини армії дуже рідко перетинаються. Часто навіть складно зрозуміти, як тилова армія може мати значуще ставлення до лінії фронту", - розповідає експерт.
Грант також назвав ряд ключових проблем, які існують і в Національній гвардії України, яка "абсолютно незнайома зі своїми ключовими завданнями". "Вона є "армією", маючи відповідну екіпіровку та особовий склад, але не має чітких цілей, за винятком, очевидно, захисту політичної системи. Нацгвардія має бути ближче до армії, а не триматися окремо. Такий розкол негативно впливає на загальну систему оборони, в результаті чого дорогоцінні засоби і кадри витрачаються даремно. У вас також є спецназ, флот і військово-повітряні сили, але вони все ще не повністю використовують всі свої здібності і страждають від тієї ж бюрократичної нісенітниці з боку центрального штабу, що і армія. У командувача військово-морським флотом навіть немає належного бюджету, - пояснює він.
Також, на думку експерта, не варто скидати з рахунків назрілу проблему з добровольчими батальйонами. "Вам також належить робота з добровольчими батальйонами. Буквально ніхто з нинішніх високопоставлених керівників не говорив про добровольців з належною повагою. Були навіть спроби звинуватити їх у військових поразках. Так бути не повинно. Вони по праву заслужили своє місце в національній історії, але сьогодні, за деякими винятками, були позбавлені прав і розколоті. Проблема в тому, що Україні потрібні сила і енергія волонтерського духу для резервів. Військовій системі не потрібна енергія — їй потрібен контроль. Держава має цілком залучати громадськість в оборону і формування резервів, оскільки саме вона має перевірені можливості, необхідні для боротьби з Росією. Без добровольців лінія фронту просто швидко згасне. Серед ваших постійних завдань буде мотивація чоловіків і жінок на передовій лінії фронту, встановлення чіткого спрямування для реальних реформ армії", - упевнений військовослужбовець.
Також Грант вказав на важливий момент виходу з цих проблем, які збиралися не один рік.
"Кожен офіцер повинен бути переатестований як можна швидше. Це не повинно бути схоже на чергову "рожеву і пухнасту" поліцейську реформу. Ваш персонал не знає, як зробити це правильно. Їм знадобиться серйозна допомога з боку цивільного населення. В раду мають входити люди, яким ви довіряєте за старшинством, які можуть справедливо судити про те, що вони бачать і чують. Як я писав раніше, "маленька радянська армія не може перемогти велику радянську армію". Тільки гнучке і швидке мислення може зробити це, і це означає, що слід обирати тих офіцерів, які проявляють сміливість, чесність, талант та інтелект. Нині на передовій є багато офіцерів і сержантів, посади яких не дозволяють їм розкрити свій реальний потенціал і здібності, в той час як в тилу знаходяться люди, які обіймають посади, що перевершують їх здібності. Багато постів просто не потрібні — вони уповільнюють роботу і безглуздо використовують ресурси. Вашому новому міністру доведеться докласти багато зусиль для відновлення балансу, але це і є запорукою прогресу і перемоги", - додає він.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:11
- Президент Польщі Анджей Дуда: «Польща хоче вступу України до ЄС, однак...»
- 11:22
- Прокуратура Франції звинувачує Марін Ле Пен у розтраті. Їй загрожує до 10 років ув'язнення
- 10:06
- В ГУР кажуть що серед поранених у Севастополі у важкому стані — генерали
- 09:45
- Байден пообіцяв Зеленському передати невелику партію ракет ATACMS
- 08:45
- Візит Зеленського в Канаду: розширена угода про вільну торгівлю і 482 млн допомоги
- 19:45
- Ексдепутата з Запоріжжя за колабораціонізм заочно засудили на 7 років
- 19:02
- СБУ повідомила про підозру керівнику окупаційної телерадіокомпанії «Крим»
- 18:13
- 23 вересня, в Україні без опадів лише на заході місцями короткочасний дощ, до +29°С
- 18:10
- НАЗК виявило у військкома Самбора нерухомості на мільйони
- 17:55
- СБУ затримала ще трьох військкоматівців та посадовця ВЛК, які за хабарі «списували» ухилянтів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .