Чому чиновники корупційного ДАБІ проти змін у сфері містобудування: розбір законопроєкту №5655
Законопроєкт №5655 стане “останнім цвяхом у кришку труни” для “рішал” будівельного ринку - йдеться про загальну цифровізацію сфери містобудування та повну відмову від контакту чиновника та забудовника. На цьому наголосив відомий політолог Кирило Молчанов на своїй сторінці у Фейсбук.
«”Цифра” тепер не дасть повирішувати або забрати в свою кишеню вигідний новобуд. Тому Сергієнко (ексначальник Управління дозвільних процедур вже ліквідованого ДАБІ, - ред.) і співтовариші усіма силами намагаються зупинити прийняття законопроєкту. Адже його ухвалення просто обрубає можливості для тіньового заробітку в містобудівній сфері», — підкреслює політолог.
Автор зазначає, що наразі включився супротив проти законопроєкту, причиною якого є масштабна цифрофізація процесів, що пропонує документ. Разом з тим, проєкт Закону є першим етапом реформи. Наступний – внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
«Є версія, що Сергієнко включив фінансові важелі для спроби потопити законопроєкт №5655. Природно не своїми руками, а через платні балакучі голови в Спілці архітекторів України, які законопроект щосили “критикують”. Навіть маршем пройшлися по Києву — стільки ентузіастів раптом намалювалось», — зазначає Молчанов.
Зазначимо, Олександр Сергієнко — ексначальник Управління дозвільних процедур вже ліквідованого ДАБІ. Його називають «сірим кардиналом» будівельної галузі – він був автором сумнозвісного реєстру дозволів ще за часів Януковича.
Згідно з пояснювальною запискою, метою прийняття законопроекту №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” є реалізація реформи у сфері містобудівної діяльності шляхом: зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечення державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності державними реєстраторами, публічності надання таких послуг, застосування принципу альтернативності вибору органу з містобудівного контролю, посилення контролю за самочинним будівництвом виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, удосконалення норм про відповідальність у сфері містобудування.
Нагадаємо, 1 липня, в День Архітектури України Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Документ містить ряд інновацій, зокрема, щодо цифровізації більшості процесів. Таким чином, автори законопроєкту планують зменшити корупційні ризики.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:03
- ДБР оголосить підозри полковнику та двом генералам
- 11:39
- Бутусов: Чому ми втрачаємо Покровськ і Велику Новосілку
- 09:01
- Перемога України ніколи не була ціллю для Байдена - Time
- 08:26
- Дрони атакували Рязань і Казань
- 08:00
- ЗСУ відновили положення у Махнівці та Зеленівці, але й втратили
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 20 – 26 січня 2025 року
- 18:05
- Касьянов: Нам би три місяці протриматися (про ЗРК і БПЛА)
- 17:06
- Бойко, Шуфрич, Мураєв, Симоненко: до списку санкцій РНБО увійшло 18 осіб
- 16:03
- Українці мають годувати Міндіча: офіс президента вирішив, що парламентський телеканал важливіший за дрони та міни на фронті - Железняк
- 15:12
- Прокуратура вимагає повернути до державної власності Михайлівську церкву у Городищі
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.