Чому чиновники корупційного ДАБІ проти змін у сфері містобудування: розбір законопроєкту №5655

|
Версия для печатиВерсия для печати

Законопроєкт №5655 стане “останнім цвяхом у кришку труни” для “рішал” будівельного ринку - йдеться про загальну цифровізацію сфери містобудування та повну відмову від контакту чиновника та забудовника. На цьому наголосив відомий політолог Кирило Молчанов на своїй сторінці у Фейсбук.

«”Цифра” тепер не дасть повирішувати або забрати в свою кишеню вигідний новобуд. Тому Сергієнко (ексначальник Управління дозвільних процедур вже ліквідованого ДАБІ, - ред.) і співтовариші усіма силами намагаються зупинити прийняття законопроєкту. Адже його ухвалення просто обрубає можливості для тіньового заробітку в містобудівній сфері», — підкреслює політолог.

Автор зазначає, що наразі включився супротив проти законопроєкту, причиною якого є масштабна цифрофізація процесів, що пропонує документ. Разом з тим, проєкт Закону є першим етапом реформи. Наступний – внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

«Є версія, що Сергієнко включив фінансові важелі для спроби потопити законопроєкт №5655. Природно не своїми руками, а через платні балакучі голови в Спілці архітекторів України, які законопроект щосили “критикують”. Навіть маршем пройшлися по Києву — стільки ентузіастів раптом намалювалось», — зазначає Молчанов.

Зазначимо, Олександр Сергієнко — ексначальник Управління дозвільних процедур вже ліквідованого ДАБІ. Його називають «сірим кардиналом» будівельної галузі – він був автором сумнозвісного реєстру дозволів ще за часів Януковича.

Згідно з пояснювальною запискою, метою прийняття законопроекту №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” є реалізація реформи у сфері містобудівної діяльності шляхом: зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечення державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності державними реєстраторами, публічності надання таких послуг, застосування принципу альтернативності вибору органу з містобудівного контролю, посилення контролю за самочинним будівництвом виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, удосконалення норм про відповідальність у сфері містобудування.

Нагадаємо, 1 липня, в День Архітектури України Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Документ містить ряд інновацій, зокрема, щодо цифровізації більшості процесів. Таким чином, автори законопроєкту планують зменшити корупційні ризики.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]