Держава має платити українським шахтарям за вугілля втричі дорожче за "Роттердам+" – Волинець

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова Незалежної профспілки гірників Микола Волинець заявив, що ціна українського вугілля на даний момент визначається за формулою "Роттердам+" з прив'язкою до міжнародних індексах. А цієї ціни недостатньо для покриття витрат державних шахт.

Про це він заявив на круглому столі в комітеті Верховної Ради України з питань запобігання корупції.

"Недостатньо (ціни вугілля за формулою "Роттредам+"). На даний момент ціна на біржі впала до 50 доларів. Давайте помножимо за курсом 26,8 (гривень) та отримаємо ціну 1 533 гривні. Витрати на видобуток 1 тонни вугілля на державних шахтах в середньому становить 4 000 (гривень). Хто покриє цю різницю? Сьогодні не платять зарплату шахтарям, шахтарі заборгували 15 млрд гривень за неоплачену електроенергію та їм постійно відключають електроенергію, постачальники електроенергії, спираючись на закон про ринок електроенергії, є заборгованість у Пенсійних фонд і соціальне страхування. Шахтарі вчасно не можуть піти на пенсію, заборгованість по зарплаті складає 814 млн гривень", - сказав Волинець.

За словами Волинця, формула "Роттердам+" ніколи повною мірою не працювала, і ціна на українське вугілля все одно була нижче світової. "Роттердам+" ніколи не працювала в повному обсязі, як там було передбачено. Ціна на біржі в Роттердамі або в Амстердамі, плюс доставка – завжди ціна (українського вугілля) була нижче", - заявив він.

Голова профспілок наголосив, що держава повинна розуміти складне становище шахтарів і прийняти відповідні заходи. "Потрібно говорити конкретно – ціна на вітчизняне вугілля повинна бути справедливою", - зазначив Волинець.

Як повідомлялося, в комітеті Ради з питань запобігання і протидії корупції пройшло засідання "круглого столу" на тему "Високі тарифи як наслідок корупції та монополізації енергетики. Як запобігти і кому відповідати?".

У круглому столі взяли участь народні депутати, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, експерти та керівники профспілкових організацій.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]