Кібератака на держоргани України: Microsoft каже про масштабне пошкодження серверів й знищення даних
Центр розвідки загроз Microsoft (MSTIC) виявив замасковане під програми-здирники шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося при хакерській атаці на урядові мережі України. ПЗ втрутилося в роботу жорстких дисків заражених пристроїв.
Про це повідомляє сайт Microsoft.
У компанії розповіли, що вперше виявили це шкідливе програмне забезпечення 13 січня 2022 року. Воно замасковане під програму-вимагач, проте призначене не для отримання вигоди, а для виведення з ладу пристроїв, на які націлене.
Шкідливе ПЗ вже виявлено у десятках постраждалих систем, проте їх кількість може збільшитися під час продовження розслідування.
У переліку заражених – системи державних органів, некомерційних організацій та інформаційно-технологічних компаній в Україні.
У Microsoft додали, що поки не знайшли значної схожості хакерів, які атакували Україну, з іншими групами кіберзлочинців, яких відстежує компанія.
Microsoft передала свої висновки постраждалим організаціям а також урядовим установам у США та у інших країнах.
Зловмисне програмне забезпечення, як виявив MSTIC, знаходиться в різних робочих каталогах пристроїв, і часто має назву stage1.exe, воно перезаписує основний завантажувальний запис (Master Boot Record, MBR - частина жорсткого диска, яка повідомляє комп’ютеру, як завантажити операційну систему) у системах-жертвах із записом про викуп.
"Враховуючи масштаби вторгнення, MSTIC не може оцінити наміри виявлених деструктивних дій, але вважає, що ці дії становлять підвищений ризик для будь-якого державного органу, некомерційної організації чи підприємства, що знаходиться або має системи в Україні.
Перезапис MBR є нетиповим для кіберзлочинних програм-вимагачів. Насправді повідомлення про програму-вимагач є хитрістю, і зловмисне програмне забезпечення знищує MBR і вміст файлів, на які націлене" - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: після кібератаки на сайти українських міністерств американські експерти попередили про можливі серйозніші атаки, які можуть порушити життя простих українців.
Нагадаємо, що ліцензує програмний продукт, що використовується державними органами, і мусить слідкувати за безпекою його функціонування Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Яка, вочевидь, не виконую покладених на неї функцій.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:22
- У Кропивницькому голова ВЛК продавав «білі квитки» ухилянтам за ціною від 2 до 10 тисяч доларів США
- 14:13
- З російського полону повернулись ще 49 українців, серед них - захисниці «Азовсталі»
- 13:48
- "Слуги народу" хочуть обкласти податком всі міжнародні посилки
- 12:46
- ДБР повідомило про підозру в ухиленні від сплати податків колишньому нардепу «Партії регіонів»
- 11:30
- Росія скупила Кіпр: острів став ключовим плацдармом для російського впливу в ЄС
- 10:31
- ВООЗ: збитки енергетичній системі України значно підвищують ризики в галузі охорони здоров'я
- 09:17
- "Слуга народу" Куницький у центрі Києва вдарив людину
- 08:15
- Рашисти поцілили ракетою у корабель з зерном у морській економічній зоні члена НАТО
- 20:51
- 13 вересня в Україні майже скрізь пройдуть короткочасні дощі, до +30° тепла
- 19:53
- МЗС України оголосило демарш монгольській стороні в звʼязку з теплим прийомом російського фюрера
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.